"VENITE, ADOREMUS!" to misterium ludowe przygotowane przez Teatr Młodych ze Stryszowa, które wzywało w
Spektakle Teatru Młodych cieszyły się sporym powodzeniem

"VENITE, ADOREMUS!" to misterium ludowe przygotowane przez Teatr Młodych ze Stryszowa, które wzywało wszystkich świętujących w czas Bożego Narodzenia "Przyjdźcie, aby czcić!". Ale to nie jedyny ich spektakl w ostatnim czasie...

"VENITE, ADOREMUS!" to kolejne bogate w treści, a jednocześnie bardzo zabawne i "żywo zagrane" przedstawienie, w którego realizację reżyser Mirosław Płonka zaangażował 30 młodych duchem i ciałem aktorów.

Spektakl został oparty na "szopkach wesołych ludu" z XIX wieku z Kalwarii Zebrzydowskiej i okolicy oraz na fragmentach "Pastorałki" Leona Schillera, połączonych z bardzo udanymi autorskimi pomysłami młodego reżysera. Świąteczną atmosferę ostatniej odsłony tegorocznych jasełek dopełniło w niedzielę (8.01) wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem, obdarowanie publiczności prezentami oraz serdeczne podziękowanie przekazane na zakończenie druhom z wszystkich jednostek OSP z terenu gminy Stryszów: za poświęcenie, otwartość i pomoc jaką świadczą na każde wezwanie przez cały rok.

Przypomnijmy, że ubiegły rok zaowocował aż 6 premierami Teatru Młodych ze Stryszowa, które zobaczyło ponad 2000 widzów. Grali zarówno misterium, jak i komedię, a nawet eksperymentalny spektakl rozgrywający się we wnętrzach stryszowskiego dworu, gdzie publiczność podążała za aktorami. Dzięki tak dużej aktywności i kilkudziesięciu spektaklom ugruntował się skład zespołu teatralnego. W 2017 roku obchodzić będą 10-lecie swej artystycznej działalności. Z pewnością niebawem przygotują z tej okazji coś wyjątkowego...

(PP)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.