Wadowicka Biblioteka Publiczna wykupiła abonament dostępu do zasobu „IBUK libra” na kolejny rok, dz
W bibliotece bezpłatny dostęp do blisko 2000 ebooków!

Wadowicka Biblioteka Publiczna wykupiła abonament dostępu do zasobu „IBUK libra” na kolejny rok, dzięki temu, czytelnicy uzyskują bezpłatny dostęp do blisko 2000 pozycji w języku polskim!

Cyfrowa platforma „IBUK libra” zapewnia szeroki wybór głównie książek naukowych, ale też literatury dziecięcej i młodzieżowej, literatury pięknej oraz wielu innych pozycji, w tym cyfrowe egzemplarze poradników, czy przewodników. Co więcej, umożliwia nie tylko czytanie, ale także pracę z książką m.in. sporządzanie notatek, dodawanie zakładek, przeszukiwanie tekstu pod kątem żądanej frazy, tagowanie fragmentów  itp. Aplikacja umożliwia również logowanie się kontem na portalach Facebook oraz Google, a także  na udostępnianie notatek i fragmentów innym użytkownikom tych serwisów. Czytelnia opracowała również wtyczkę umożliwiającą korzystanie z serwisu w smartfonach.

Przypominamy, że aby skorzystać z „IBUK libra” należy zgłosić się do Wadowickiej Biblioteki Publicznej (ulica  Legionów 1) i odebrać  kod PIN. Jest on wydawany każdemu czytelnikowi biblioteki po okazaniu dowodu tożsamości lub karty bibliotecznej (w przypadku czytelnika niepełnoletniego na podstawie zgody wydanej przez opiekuna prawnego). Po rejestracji na stronie www.libra.ibuk.pl i wprowadzeniu otrzymanego kodu czytelnik uzyskuje możliwość czytania zgromadzonych książek 24 godziny 7 dni w tygodniu w domowym komputerze osobistym lub urządzeniu mobilnym.

Więcej informacji o warunkach korzystania z serwisu „IBUK libra” można uzyskać u pracowników Czytelni Wadowickiej Bilioteki Publicznej  lub telefonicznie (33) 823-46-18.

Warto też wiedzieć, że wadowicka placówka ma dostęp również do bazy e-booków – Legimi.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.