Ponad 100 osób wypełniło praktycznie do ostatniego miejsca salę kameralną WCK na świątecznym konce
To był wzruszający koncert noworoczny

Ponad 100 osób wypełniło praktycznie do ostatniego miejsca salę kameralną WCK na świątecznym koncercie Leny Czechowicz z zespołem towarzyszącym. To był wzruszający występ.

W niedzielę (8.01) w sali kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury odbyło się muzyczne spotkanie z młodą i utalentowaną wadowiczanką Leną Czechowicz, którą wielu zna zapewne z muzycznych programów telewizyjnych m.in. Szansa na sukces, Bitwa na głosy czy Must Be The Music. Wokalistce towarzyszył zespół składający się z doskonałych muzyków: Filipa Nowakowskiego (klawisze), Szymona Musiała (gitara), Daniela Niciei (gitara basowa) oraz Bogusława Tomczyka (perkusja).

Piątka artystów zaprezentowała 17 utworów, wśród których nie brakowało tradycyjnych kolęd i pastorałek takich jak Jezu Malusieńki, Cicha Noc, Nie było miejsca dla ciebie, Gdy śliczna panna, Pójdźmy wszyscy do stajenki, Gdy się Chrystus rodzi, Bóg się rodzi, standardów Santa Clous is Comming,  Jingle Bells, All I Want Is Christmas czy innych piosenek nawiązujących do tematyki świątecznej.

Wzruszającym momentem było wykonanie Kolędy dla nieobecnych, dedykowanej zmarłemu w sobotę (7.01) Zbigniewowi Czarniakowi, lubianemu nauczycielowi i pedagogowi, wychowawcy wielu utalentowanych młodych muzyków, który przez wiele lat uczył muzyki w Liceum Ogólnokształcącym im. Marcina Wadowity w Wadowicach a także w LO im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Blisko 20 lat był też pracownikiem Państwowej Szkoły Muzycznej w Wadowicach, współtwórcą Szkoły Muzycznej Pierwszego stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej (od ponad 4 lat kierował tą placówką), a także twórcą zespołów muzycznych Cordis I i Cordis II.

Równie wzruszającym momentem było wykonanie standardu świątecznego Johna Lennona Happy Xmas (War Is Over), ale w interpretacji jaki zaprezentowała 19 lat temu Celine Dion.

Trwający ponad godzinę koncert zakończył się brawurowo wykonanym Skaldowskim Z kopyta kulig rwie  i gromkimi brawami.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.