W Bielsku-Białej rusza produkcja filmu wojennego "Oblitus: Rise of the Forgotten" opowiadającego histor
Nakręcą film wojenny. Można pomóc w jego produkcji

W Bielsku-Białej rusza produkcja filmu wojennego "Oblitus: Rise of the Forgotten" opowiadającego historię zapomnianych polskich żołnierzy w szeregach armii Stanów Zjednoczonych, walczących na zachodnim froncie w 1944 roku.

"Oblitus: Rise of the Forgotten" będzie krótkometrażowym filmem wojennym opowiadającym historię zapomnianych polskich żołnierzy w szeregach armii Stanów Zjednoczonych, walczących na zachodnim froncie w 1944 roku. Przedstawione w filmie wydarzenia będą dotyczyły walk pomiędzy aliantami a Niemcami o rzekę Rur, nieopodal miasta Jülich.

Film ma poruszać wątki Polonii amerykańskiej, czyli Polaków, których los z różnych powodów zagnał do USA. Jest to temat zapomniany oraz lekceważony w pamięci Polaków - zupełnie niesłusznie. Swojsko brzmiące nazwiska nie były rzadkością a wielu z nich odznaczyło się na polach bitew na całym świecie, czego dowodem są chociażby medale i odznaczenia, jakie otrzymali.

Przedstawione w filmie wydarzenia będą dotyczyły walk pomiędzy aliantami a Niemcami o rzekę Rur, nieopodal miasta Jülich. W filmie wystąpią grupy rekonstrukcji historycznej z Bielska-Białej oraz Katowic. Reżyseria: Adam Aljović, scenariusz: Piotr Jurek. Premiera planowana jest na sierpień 2016 roku.

Na portalu Polakpotrafi ruszyła społeczna zbiórka funduszy na realizację filmu  Minimalna kwota potrzebna, by projekt ruszył wynosi 7 500 złotych. Pieniądze przeznaczone zostaną przede wszystkim na pirotechnikę i wydatki związane ze zorganizowaniem planu zdjęciowego. Każdy wspierający może liczyć na nagrody - od drobnych upominków i możliwość znalezienia się w napisach końcowych po repliki broni z okresu II wojny światowej, a nawet tytuł współproducenta filmu.

Portal WadowiceOnline.pl jest jednym z patronów medialnych wydarzenia.

Facebook projektu

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.