Ponad 700 dzieci z Gminy Wadowice wzięło udział w bezpłatnych, interaktywnych koncertach symfonicznyc
Najmłodszych zachwyciły symfoniczne wersje bajkowych melodii

Ponad 700 dzieci z Gminy Wadowice wzięło udział w bezpłatnych, interaktywnych koncertach symfonicznych „Bajkowych Melodii” zorganizowanych w WCK To właśnie w Wadowicach rozpoczęła się kolejna, tym razem jesienna edycja bajkowego tournée.

Magicznie, bajkowo i muzycznie zrobiło się w poniedziałek (28.09) w Wadowickim Centrum Kultury. Na scenie teatralnej wystąpiła Orkiestra Symfoniczna Akademii Beethovenowskiej pod batutą Sebastiana Perłowskiego oraz zespół jazzowy „Perła Band”.

Dzieci bawiły się przy piosenkach z najpopularniejszych bajek takich jak „Smerfy”, „Kraina Lodu”, „Mała Syrenka”, „Pszczółka Maja”. Najwięcej radości najmłodszym sprawił utwór z serialu animowanego „Gumisie”.

Orkiestrze towarzyszyli wokaliści - Agnieszka Koziarowska i Mateusz Ziółko - laureat III edycji The Voice of Poland. Było dużo radości i wspaniałej zabawy. Dzieci śmiały się,  tańczyły i śpiewały znane piosenki z bajek, odgadywały tytuły utworów oraz rozpoznawały instrumenty znajdujące się na scenie. Najmłodsi przekonali się, że zabawa przy muzyce klasycznej jest nie tyle możliwa, ale przede wszystkim twórcza i niesamowita.

"Bajkowe melodie" to muzyczna platforma edukacyjna skierowana do przedszkolaków i uczniów początkowych klas szkół podstawowych. Program wydarzenia został przygotowany z myślą o najmłodszych, by poprzez zabawę uczyć, rozwijać i pogłębiać ich wrażliwość. Do udziału w bezpłatnych koncertach zostały zaproszone przedszkolaki i uczniowie oddziałów zerowych z Gminy Wadowice.

Organizatorem tego wyjątkowego koncertu było Wadowickie Centrum Kultury oraz Fundacja Bielecki Art.

(Joanna Ścieszka)
(zdjęcia: Wadowickie Centrum Kultury)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.