Do końca wakacji na placu Solidarności można obejrzeć ciekawą wystawę plenerową. Na zdjęciach uta
"Małe wielkie momenty" do zobaczenia na plantach

Do końca wakacji na placu Solidarności można obejrzeć ciekawą wystawę plenerową. Na zdjęciach utalentowane mamy działającego w WCK Klubu "Mamazrazzi" uwieczniły swoje pociechy w różnych momentach życia a także siebie.

W sobotę (20.06) o godzinie 16:00 na placu Solidarności w Wadowicach odbył się wernisaż plenerowej wystawy prac dwóch grup fotograficznych "Małe wielkie momenty" a także "Kobiety niecodzienne" uczestniczek Klubu "Mamazrazzi". Wystawa to zbiór zdjęć, efekt warsztatów w klubie, mam, które przez cały rok uwieczniały swoje dzieci na fotografiach w różnych momentach życia a także projektu zbiorowego, powstałego przy zaangażowaniu i wspólnej pracy uczestniczek.

Mamy towarzyszyły dzieciom zarówno podczas zabawy jak i na spacerze, zatrzymując w kadrze ulotne chwile z ich dzieciństwa. Z rocznej obserwacji powstały niezwykłe zdjęcia zwyczajnych sytuacji. Autorkami fotografii są Anna Becker-Kałuża, Renata Bieniek, Elżbieta Cach, Agnieszka Chudy, Iza Faber, Natalia Gębczyk, Barbara Hotowy, Edyta Jabłońska, Ilona Kaczor, Karolina Kowalczyk oraz Magdalena Woźnicka.

Drugi projekt to niezwykłe niezwykłe zdjęcia "(Nie)codziennych kobiet", których autorkami są Joanna Chrząszcz – Rauch, Barbara Czenczek, Iza Faber, Joanna Gracjasz, Magdalena Leśniak, Monika Miś, Monika Mrowiec – Woźniak, Aleksandra Nowicka – Wszołek, Joanna Podlasin – Jurzak, Elżbieta Widlarz oraz Tamara Wiecheć. Postawiły one na własną kreację, której celem było wyjście poza utarte schematy codzienności, odrzucenie stereotypowych ról kobiet i wydobycie na światło dzienne twarzy, które każda kobieta posiada, ale które w codziennej gonitwie często pozostają zepchnięte na margines życia i niedostrzeżone.

Klub "Mamarazzi" działa w Wadowickim Centrum Kultury od dwóch pod kierunkiem Izy Faber - fotografa rodzinnego i dziecięcego, należącego do Polskiego Stowarzyszenia Fotografów Dziecięcych. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu od października do czerwca. Są skierowane do wszystkich mam pragnących nauczyć się fotografii od podstaw do poziomu profesjonalnego, pod okiem doświadczonego fotografa dziecięcego. Ideą Klubu jest połączenie pasji z czasem spędzonym razem z dzieckiem. Na zajęcia zapraszane są zarówno mamy jak i ich dzieci.

Wystawę będzie można oglądać na placu Solidarności do końca wakacji.


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 korektor 2015-06-22 16:57
Raz "Mamazrazzi" to znów "Mamarazzi".
Może warto by się zdecydować?
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.