W ważniejszych księgarniach w całej Polsce ukazała się książka dra Konrada Meusa "Wadowice 1772-19
Drukuj
Historyk Konrad Meus opowie o swojej książce

W ważniejszych księgarniach w całej Polsce ukazała się książka dra Konrada Meusa "Wadowice 1772-1914. Studium przypadku miasta galicyjskiego". Teraz wadowicki historyk na spotkaniu w WCK opowie o swoim najnowszym dziele.

W księgarniach w całej ukazała się właśnie książka dra Konrada Meusa "Wadowice 1772-1914. Studium przypadku miasta galicyjskiego". Ta blisko sześciuset stronnicowa pozycja stanowi pierwszą część z trylogii tego autora poświęconej historii naszego miasta. Do przygotowania książki wykorzystane zostały unikatowe i nieznane materiały archiwalne zdeponowane w piętnastu archiwach polskich, austriackich i ukraińskich.

Zobacz: Wadowice miasto galicyjskie

Pozycja spotkała się już z bardzo dobrymi recenzjami wybitnych polskich naukowców zajmujących się dziejami Galicji. Dzięki wykorzystaniu metody komparatystycznej (porównawczej) książka stanowi również wartościowe źródło wiedzy dla historyków i pasjonatów zajmujących się historią innych miast galicyjskich. Promocja publikacji o Wadowicach odbędzie się w najbliższych miesiącach m.in. w Uniwersytecie Wiedeńskim, w Uniwersytecie Lwowskim oraz w prestiżowym Centrum Historii Miejskiej Europy Środkowo-Wschodniej mającym swoją siedzibę również we Lwowie.

6 marca (czwartek) o godzinie 18:00 w sali kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury historyk dr Konrad Meus opowie o swoim najnowszym dziele. Będzie można je również wtedy kupić i otrzymać autograf.

Wstęp bezpłatny.

(MG)


NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Kultura:

Po raz trzeci w Wadowicach taki konkurs muzyczny

Mroczna zagadka Wadowic z lat 30. XX wieku czeka na rozwiązanie

Po raz trzeci nad Skawą Piknik Organizacji Pozarządowych

Papieskie muzeum zaprasza na konkurs literacki

Kalwaryjski obraz Matki Bożej doczekał się nietypowej fotografii