Pochodząca z Wadowic Marta Bizoń wybrała swoje rodzinne miasto na prapremierowe wykonanie na żywo utw
Wadowiczanka Marta Bizoń koncertem promuje płytę

Pochodząca z Wadowic Marta Bizoń wybrała swoje rodzinne miasto na prapremierowe wykonanie na żywo utworów ze swojej najnowszej, piątej już płyty "TUiTU".

Zapowiada się muzyczna uczta: już w piątek 7 marca o godzinie 19:00 Marta Bizoń wystąpi na sali kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury z koncertem promującym jej najnowszą płytę "TUiTU". Nieprzypadkowo artystka wybrała to miejsce: będzie to bowiem prapremierowe wykonanie na żywo utworów znajdujących się na krążku.

Tytuł płyty tłumaczy osobisty przekaz, który niosą znajdujące się na niej utwory, a sprowadzający się do pogodzenia dwojakiej satysfakcji: tej, którą daje praca i twórczość artystyczna oraz tej, którą niesie ze sobą codzienność i role, jakie w tej codzienności się podejmuje.

"Można sceniczny kostium zamienić na kuchenny fartuszek, popremierowego szampana na filiżankę herbaty, walizkę w drodze po wielką sławę na siatkę z zakupami. Można być TU i TU i być szczęśliwą kobietą" - mówi artystka.

Pochodząca z Wadowic Marta Bizoń potrafi zadziwić swą artystyczną wszechstronnością. Aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa, piosenkarka i pieśniarka, a także pisarka – to całkiem sporo. Na co dzień związana jest z Teatrem Ludowym w Krakowie, współpracuje też z Teatrem im. J. Słowackiego, Teatrem STU oraz Operą Krakowską.

Artystka jest doskonałą interpretatorką piosenki francuskiej, włoskiej, klezmerskiej, poetyckiej, aktorskiej i kabaretowej. W Jej repertuarze znajduje się blisko 200 piosenek. Są to m. in. piosenki Ordonki, Edith Piaf, Lisy Minelli, Gershwin`a, Hemara, Kerna, Kabaretu Starszych Panów, Osieckiej. Śpiewa w pięciu językach: polskim, angielskim, francuskim,włoskimi w jidysz. Płyta "TUiTU" jest piątym krążkiem w jej dorobku.

Bilety na ten wyjątkowy koncert można nabyć w Wadowickim Centrum Kultury w cenie 25 zł (30 zł w dniu koncertu).

(JS)
(zdjęcie: www.impresariat.art.pl)


NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+10 #1 znajomy 2014-02-19 17:08
Patrząc na powyższe zdjęcie, przychylam się do stwierdzenia, że photoshop jest najlepszym przyjacielem kobiety :lol:
Upiększyli przeciętną urodę dziewczyny niepomiernie...
Cytować
-2 #2 Irbis 2014-03-17 23:28
Cóż, facetom i photoshop nie pomoże...
Cytować
-1 #3 Krzysztof Petek 2017-02-22 15:52
Niestety - nie mogę przyjechać do Wadowic. Ale polecam koncert Marty, to absolutna profesjonalistk a!
Cytować
-1 #4 Henryk Odrozek 2017-02-22 23:41
7 marca to wtorek, a więc? 7
czy 10.03?
Cytować
+1 #5 Bystrzacha 2017-02-23 09:24
Cytuję Henryk Odrozek:
7 marca to wtorek, a więc? 7
czy 10.03?


Panie Polonisto, patrz Pan na daty, wygrzebał Pan artykuł sprzed trzech lat ;)
Pani Marta już dawno pewnie zapomniała, że promowała w 2014 roku płytę... ;)
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.