W ruinach zamku w Lanckoronie po raz kolejny odbędzie się wielkie trąbienie, czyli festiwalu hejnalist
W ruinach zamku w Lanckoronie znowu wielkie trąbienie!

W ruinach zamku w Lanckoronie po raz kolejny odbędzie się wielkie trąbienie, czyli festiwalu hejnalistów. Organizatorzy przygotowali sporo, nie tylko muzycznych, atrakcji i zapraszają muzyków do udziału w wydarzeniu.

W  Lanckoronie szykuje się kolejny raz duże muzyczne wydarzenie, czyli Festiwal Hejnalistów.  W niedzielę (2.06)  w samo południe zatrąbią tutaj trębacze, trombiści i sygnaliści  Później wspólnie przemaszerują  na rynek w Lanckoronie, by zdążyć na koncert finałowy i dowiedzieć się kto wygrał, bo festiwal będzie miał formę konkursową: w skład jury wejdą specjaliści muzyki wojskowej, myśliwskiej i ludowej. Na zwycięzców czekają nagrody.

Oprócz głównego trąbienia, zaplanowano też inne ciekawe wydarzenia towarzyszące: bezpłatne zwiedzanie ruin z przewodnikiem - badaczem i pasjonatem twierdzy Lanckorona dr Krzysztofem Wielgusem, kostiumowy przemarsz przez Lanckoronę, koncert trzech orkiestr na rynku ze scenkami rodzajowymi w wykonaniu rekonstruktorów w strojach konfederatów barskich, spotkanie w muzeum z projekcją filmu "Lanckorońskie okopy konferencji" (z udziałem reżysera Juliana Rachwała) i wreszcie wieczorny koncert Katarzyny Cygan w ruinach zamku - pierwszy w tym miejscu od stuleci. Każdy więc znajdzie coś dla siebie.

Festiwal hejnalistów organizowany jest dla upamiętnienia bohaterów konfederacji barskiej przez Towarzystwo Przyjaciół Orkiestry Dętej w Lanckoronie „Intrada” przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Lanckoronie i przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-1 #1 M. 2024-05-29 08:49
Na ile to miejsce jest dostępne do zwiedzania dla ludzi na wózkach inwalidzkich/ z niepełnosprawno ściami?
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.