W Andrychowie wybrano dziecięcego burmistrza. Będzie rządził miastem podczas Bajkolandii z okazji Dni
Dziecięcy burmistrz wybrany. Będzie rządził Andrychowem podczas Bajkolandii

W Andrychowie wybrano dziecięcego burmistrza. Będzie rządził miastem podczas Bajkolandii z okazji Dnia Dziecka, na której przygotowano mnóstwo atrakcji.

W poniedziałek (27.05) już po raz dziesiąty odbył się wybór dziecięcego burmistrza Andrychowie. W drodze konkursu plastycznego został nim Igor Kwak, uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 w Andrychowie. Drugie miejsce w konkursie na przedstawienie atrakcji gminy Andrychów zajęły a zarazem stanowisko wiceburmistrza Andrychowa objęły: Julia Dziedzic, uczennica szkoły w Inwałdzie a także Zuzanna Króliczek ze szkoły w Sułkowicach-Łęgu.

Nowe dziecięce władze Andrychowa, które będą rządzić podczas Bajkolandii, zostały ogłoszone w sali Urzędu Stanu Cywilnego przez burmistrz Beatę Smolec. To właśnie ona ze swoim zastępca Aleksandrem Kasperkiem, sekretarzem gminy Agnieszką Perończyk-Adamek oraz  z dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Sylwią Błasiak wręczyła upominki laureatom oraz wszystkim wyróżnionym.

 

Tegoroczna, dwunasta edycja  imprezy odbędzie się w niedzielę (2.06)i przebiegać będzie pod hasłem „Podróże małe i duże”. Tak jak w latach ubiegłych, będzie to dzień pełen rozrywki, a wszystkie BajkoMIEJSCA będą tętniły życiem! Na najmłodszych czekać będzie mnóstwo atrakcji, wśród nich: kreatywne warsztaty, gry, pokazy, zabawy, animacje, wystawy, konkursy i wiele innych.

Na BajkoSCENIE występy taneczne, wokalne i instrumentalne zaprezentują dzieci i młodzież z całej gminy (ponad czterystu uczestników!), pomiędzy występami odbędą się liczne konkursy z nagrodami od  BajkoSPONSORÓW.

W programie także familijny spektakl cyrkowy w klimacie komedii dell`arte – „TotoTitoTamto” w wykonaniu TEATRU JEDNEJ MINY! Niejednoznaczne rekwizyty, umiejętności pantomimiczne oraz wspaniała tradycyjna muzyka klezmerska i bałkańska przeniosą widza w magiczny świat dawnego cyrku. Jednocześnie Widz będzie mógł przekroczyć granicę sceny, współuczestniczyć w spektaklu dzięki zastosowaniu scen interaktywnych. „TotoTitoTamto” to także okazja do podziwiania umiejętności cyrkowych artystów. Gagi sytuacyjne, Can Can z rybami, żonglowanie hamburgerami, łapanie ogromnego motyla oraz pełna zwrotów akcji fabuła zapewnią rozrywkę nie tylko dla najmłodszego widza…

Pierwsze atrakcje będą dla dostępne już od godziny 10:00, a impreza potrwa do późnych godzin popołudniowych.

Portal WadowiceOnline.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Poniżej program:

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.