Z okazji Dnia Dziecka uczniowie wadowickiej podstawówki otrzymają klucze do papieskiego muzeum, ośmior
Dzieci przejmą klucze od papieskiego muzeum

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie wadowickiej podstawówki otrzymają klucze do papieskiego muzeum, ośmioro śmiałków będą także przewodnikami po placówce.

We wtorek 4 czerwca  o godzinie 11:30 uczniowie z wadowickiej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Wadowicach otrzymają od ks. dr Łukasz Piórkowskiego dyrektora placówki, klucze do Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.

Ośmioro śmiałków będzie także tego dnia przewodnikami po ekspozycji stałej, opowiadając wraz z muzealnymi opiekunami o historii życia Karola Wojtyły i mieście jego dzieciństwa.

To kolejny taki Dzień Dziecka w wadowickiej instytucji, gdzie część wystawy poświęcona jest działaniom Jana Pawła II na rzecz rodzin. Prezentowany jest tam m.in. duplikat Orderu Uśmiechu przyznanego papieżowi w 1981 roku.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.