Postawił na nogi całą Polskę kontrowersyjnym artykułem "Trotyl na wraku tupolewa", który ukazał si
Człowiek od trotylu w Tupolewie odwiedzi Wadowice

Postawił na nogi całą Polskę kontrowersyjnym artykułem "Trotyl na wraku tupolewa", który ukazał się w Rzeczpospolitej. Teraz odwiedzi Wadowice promując książkę "Zawód: dziennikarz śledczy".

Kontrowersyjny dziennikarz Cezary Gmyz odwiedzi Wadowice i opowie o swojej książce, napisanej wspólnie Piotrem Goćkiem "Zawód: dziennikarz śledczy". To wywiad-rzeka w którym Gmyz przedstawia kulisy powstania jednego z najgłośniejszych tekstów dziennikarskich ostatnich lat, a także o swojej pracy.

Gmyz urodził się 24 maja 1967 we Wrocławiu. Od 1990 dziennikarz prasowy i telewizyjny. Pracował w Życiu Warszawy, Życiu, Redakcji Ekumenicznej TVP, programie informacyjnym Czasy, Dzienniku Polska-Europa-Świat. Specjalizuje się w tematyce religijnej, politycznej oraz historycznej. Od 2003 do 2007 był dziennikarzem tygodnika Wprost (od kwietnia 2006 do stycznia 2007 szef działu krajowego, później szef działu historia).

Od czerwca 2007 do listopada 2012 był reporterem działu krajowego Rzeczpospolitej. Jest autorem kontrowersyjnego artykułu "Trotyl na wraku tupolewa", który ukazał się gazecie 30 października 2012. Po jego publikacji Gmyz został dyscyplinarnie zwolniony z gazety.

Człowiek, który "podpalił Polskę" spotka się z mieszkańcami Wadowic w poniedziałek (20.05) o godzinie 17:00 w Wadowickiej Bibliotece Publicznej. Zwolennicy a także przeciwnicy zamachu w Smoleńsku będą mogli porozmawiać z dziennikarzem o dowodach obecności trotylu na wraku Tupolewa.

(MG)
(zdjęcie: Facebook)


NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+6 #1 xyf 2013-05-16 17:36
Niech sie spotka z tym młodym człowiekiem,co go CBŚ za te "fajerwerki"nam ierzyło-Może cos razem wymyśla :)
Cytować
+12 #2 ert 2013-05-16 19:33
Wadowice się wstydzą za szefa biblioteki
Cytować
+17 #3 majka 2013-05-16 19:52
Dlaczego biblioteka zaprasza tylko ludzi popierających PIS? jak nie Hlebowicz to znowu inny piso podobny.Uwolnić Bibliotekę Publiczną od polityki!
Cytować
+10 #4 PRECZ Z DYREKTORKA 2013-05-16 21:31
DYREKTORKA BIBLIOTEKI DO WYRZUCENIA !!!

Droga P. Burmistrz niech Pani coś z tą dyrektorką zrobi!
Cytować
+12 #5 majka 2013-05-16 21:42
Pani burmistrz nic z dyrektorką nie zrobi, ona jest jeszcze z nadania byłego posła Sołtysiewicza z zaciągu bumarowskiego, to jego szwagierka.
Cytować
+15 #6 Dziadunio Dziadunio 2013-05-16 21:45
Amerykanie nie zlikwidowali Castro, Rosjanie nie zabili kacyków na Zakaukaziu, Chińczycy nie tknęli Dalajlamy, ale potężny Lech Kaczyński był zagrożeniem którego ktoś nie mógł lekceważyć. No proszę was :o Teoria zamachu jest cyniczną gra , która jako skutek uboczny przynosi rozłamy nawet w rodzinach. Nie dajcie się w to wkręcić
Cytować
+10 #7 zwisa mi pis 2013-05-17 09:42
Pora rozwalić kolesiowską i rodzinną bandę w wadowickich urzędach.Mateus z bierz się do roboty.POMOŻEMY !
Cytować
-6 #8 linux 2013-05-17 10:09
Cytuję majka:
Dlaczego biblioteka zaprasza tylko ludzi popierających PIS? jak nie Hlebowicz to znowu inny piso podobny.Uwolnić Bibliotekę Publiczną od polityki!

Dlatego, bo wszyscy inni zapraszają peowsko-palikot owe badziewie.
Na tym polega demokracja : jeden zaprasza Palikota, a i inny Kaczyńskiego. Czy to takie trudne do zrozumienia ? Jeśli tak to chyba tylko dla lewaków, ćpunów, gejów i esbeków.
Cytować
+4 #9 Hefajstos 2013-05-17 11:03
Dla mnie trudne do zrozumienia jest to, że ktoś zaprasza tutaj durnia promującego ewidentne bzdury i to w ramach lansowania siebie samego! W sam coś dla tych, którzy nie myślą i chcą, żeby za nich robił to ktoś inny!
Cytować
-11 #10 Brawo- dla nas PiS! 2013-05-17 11:20
Wy spotykacie się z kim chcecie,zaprasz acie kogo chcecie.Nam tez coś się nalezy.
Cytować
-10 #11 Gdzie tolerancja? 2013-05-17 11:56
Wy robicie spotkania z Palikotem, Senyszyn, Grodzką. Prawicy też wolno spotykać się ze swoimi politykami.
Cytować
+8 #12 zwisa mi pis 2013-05-17 13:50
Głosuję na Palikota,Senysz yn i Grodzką !
Na pohybel popisowi!!!!
Cytować
+2 #13 . 2013-05-17 15:30
Cytuję Gdzie tolerancja?:
Wy robicie spotkania z Palikotem, Senyszyn, Grodzką. Prawicy też wolno spotykać się ze swoimi politykami.

A te spotkania w publicznej bibliotece są ze składek partyjnyvh PiSowców czy z budżetu
Cytować
-2 #14 czytacz 2013-05-18 14:15
biblioteka tylko wynajmuje sale każdemu co chce, a nie zaprasza polityków do siebie
Cytować
-4 #15 toshinori 2013-05-22 03:24
Cytuję PRECZ Z DYREKTORKA:
DYREKTORKA BIBLIOTEKI DO WYRZUCENIA !!!

Droga P. Burmistrz niech Pani coś z tą dyrektorką zrobi!



Zaproście tomasza lisa na otwarte spotkanie, zróbmy eksperyment, może nie jesteście wstanie zaprosić kogoś z tej celebracyjnej bolszewickiej swołoczy? Pani dyrektor na pewno się zgodzi. Tylko jakoś brak chętnych do słuchania i zapraszania, bo niby kto by wam miał to zorganizować ? A poza tym o czym miałby mówić o parówkach ?
Cytować
-4 #16 toshinori 2013-05-22 03:28
Cytuję ert:
Wadowice się wstydzą za szefa biblioteki

Wstyd za ludzi którzy nie potrafią sobie zorganizować spotkania> a może wy nie czytacie książek po prostu i nie macie kogo zapraszać? Środa przyjdzie na otwarte spotkanie ? A może gejówkowe klimaty wam nie są w smak, no jakiego jeszcze celebryte moglibyście zaprosić ? Jakiś morderca może z UB co dzisiaj dyrektorem gazety jest ? no poszukać zorganizować i będzie. Na grillu samo nic sie nie zrobi nawet, Trzeba się organizować a nie zmieniać dyrektorów.
Cytować