W sali widowiskowe Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej, odbędzie się koncert
Trzy artystki w koncercie fortepianowym w CKSiT

W sali widowiskowe Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej, odbędzie się koncert fortepianowy pod tytułem "Muzyka łączy serca”.
Głównymi bohaterkami wieczoru będą trzy utalentowane artystki pochodzące z Ukrainy: Iryna Fedorova, Julia Blagodyr oraz Anna Kotliarenko.

Niedziela (14.04) to data, którą wszyscy miłośnicy muzyki fortepianowej oraz ci, którzy pragną przeżyć niezapomniany wieczór pełen dźwięków i emocji, powinni sobie zarezerwować. Tego właśnie wieczoru, o godzinie 18:00, w sali widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej, odbędzie się koncert fortepianowy pod tytułem "Muzyka łączy serca”.

Głównymi bohaterkami wieczoru będą trzy utalentowane artystki pochodzące z Ukrainy: Iryna Fedorova, Julia Blagodyr oraz Anna Kotliarenko. Anna Kotlyarenko i Julia Blagodyr są studentkami klasy fortepianu Szkoły Artystycznej w mieście Zviahel, a także laureatkami międzynarodowych konkursów. Ich występ zapowiada się jako muzyczna podróż przez różnorodne epoki i style muzyczne, obejmując zarówno klasykę, jak i współczesność. Oprócz znanych utworów fortepianowych, publiczność będzie miała również okazję usłyszeć autorskie kompozycje wykonawczyń.

Na początku 2024  CKSiT gościli zespól kameralny Classic, również z miasta Zviahel w Ukrainie. Mają nadzieję, że i tym razem artystki, związane z tą samą szkołą muzyczną, zachwycą kalwaryjską publiczność.

Iryna Fedorova, liderka grupy, podkreśla, że celem koncertu jest nie tylko prezentacja różnorodności muzyki fortepianowej, ale także jej mocnego przekazu emocjonalnego, który potrafi połączyć serca słuchaczy w jedną harmonijną całość. Muzyka, według Fedorovy, ma niezwykłą moc, aby dotrzeć do najgłębszych zakamarków naszych serc, łącząc nas w jedną, wspólną emocję.


Koncert będzie nie tylko doskonałą okazją do delektowania się pięknem muzyki fortepianowej, ale także spotkania się z kulturą i sztuką Ukrainy, reprezentowaną przez wyjątkowe talenty artystyczne. Będzie to także okazja do okazania wsparcia dla Ukraińców, którzy od dwóch lat zmagają się z wojną.

Wstęp na koncert jest darmowy.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.