Świetna wiadomość! Kino Centrum w Wadowicach będzie dostępne dla wszystkich! Wadowickie Centrum Kult
Wadowickie kino dostępne również dla osób niedowidzących i niedosłyszących!

Świetna wiadomość! Kino Centrum w Wadowicach będzie dostępne dla wszystkich! Wadowickie Centrum Kultury tworzy przyjazną przestrzeń dla osób niewidomych, niedowidzących i niedosłyszących, umożliwiając im pełny udział w magii kina!

Wystarczy pobrać na swój smartfon jedną z darmowych aplikacji, „Kino Dostępne” lub „AudioMovie”, by oglądać, a właściwie słuchać, wyjątkowe premiery kinowe z audiodeskrypcją lub napisami w wersji audio, przy pomocy podłączonych do smartfona swoich słuchawek.

Darmowe aplikacje są dostępne zarówno w sklepach Google Play jak i w App Store. Nie potrzebne są żadne dane osobowe lub powiązania finansowe (np. z kartą kredytową) do prawidłowego działania aplikacji. Aplikacje na urządzenia mobilne umożliwiają udostępnianie w kinach audiodeskrypcji oraz, co równie ważne, audionapisów osobom starszym lub cierpiącym na dysleksję, które mają problemy z czytaniem napisów w kinie. Często takie osoby rezygnują z zakupu biletu na film z napisami.

Celem aplikacji jest udostępnianie alternatywnych ścieżek dźwiękowych na urządzeniu mobilnym użytkownika, do dowolnego seansu. Audiodeskrypcja to technika, która poprzez dodane do ścieżki dźwiękowej opisy słowne umożliwia odbiór filmu osobom z dysfunkcją wzroku. Podczas audiodeskrypcji opisywane są ważne, znaczące informacje wizualne takie jak: język ciała, wyraz twarzy, przebieg akcji, sceneria, kostiumy. Audiodeskrypcja poprzez zwięzłe, obiektywne opisy scen umożliwia widzom niewidomym samodzielną interpretację treści wizualnych, pozwala podążać za rozwijającym się wątkiem historii oraz usłyszeć i zrozumieć co dzieje się na scenie, ekranie, obrazie.

W Wadowicach, widzowie mieli już okazję wypróbowania aplikacji np. przy okazji filmu Sonata, który był u nas wyświetlany premierowo, a ostatnie szlify i synchronizacje były robione właśnie w Kinie Centrum!

Kolejna szansa już wkrótce! Nagrodzony m. in. za audiodeskrypcję film Chłopi, będzie można obejrzeć i usłyszeć, w Kinie Centrum, 1 kwietnia, w świąteczny poniedziałek, o godzinie 13:00. Dodatkowo na ekranie będą wyświetlane polskie napisy dla osób niedosłyszących. Seans odbędzie się z użyciem aplikacji AudioMovie oraz Kino Dostępne.

Aby korzystać z AudioMovie, zabierz ze sobą telefon i słuchawki. Na miejscu przy kasie kinowej można odebrać kod QR, który zapewni możliwość udziału w seansie filmowym. Korzystając z aplikacji Kino Dostępne, oprócz telefonu i słuchawek, nie potrzeba żadnych dodatkowych kodów, należy jedynie odszukać w aplikacji tytuł filmu i uruchomić audiodeskrypcję dopiero wtedy, kiedy zacznie się film – nie wcześniej np. na reklamach. Aplikacja potrzebuje ok. 1 minuty, aby zsynchronizować się z dźwiękiem filmu, po czym zacznie działa – informuje WCK.

Seanse filmowe przeznaczone są zarówno dla osób widzących oraz z dysfunkcją wzroku (audiodeskrypcja jest odbierana na indywidualnych urządzeniach i nie będzie nakładała się na odbiór ścieżki dźwiękowej osób nie korzystających z audiodeskrypcji).

W przypadku braku smartfona WCK oferujemy możliwość ich wypożyczenia. Kolejne seanse będą również z możliwością skorzystania z bezpłatnego transportu do kina, miejskim samochodem we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

Chłopi
1 kwietnia, godzina 13:00
Pokaz z polskimi napisami oraz z audiodeskrypcją – AudioMovie i Kino Dostępne

 

Sami Swoi. Początek
Audio Movie i Kino Dostępne oraz polski napisy
23 kwietnia, godz. 12:30

 

Za duży na bajki 2
Audio Movie i Kino Dostępne
5 kwietnia, godzina 14:30
6 kwietnia, godzina 15:00
9 kwietnia, godzina 17:00
10 kwietnia, godzina 17:00
11 kwietnia, godzina 17:00
12 kwietnia, godzina. 17:00
13 kwietnia, godzina16:00
14 kwietnia, godzina 13:00
17 kwietnia, godzina. 17:00
18 kwietnia, godzina 16:00

 

Norwegian Dream
Audio Movie, film z polskimi napisami
17 kwietnia, godz. 19:00

(AS)

 

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+2 #1 M. 2024-03-29 11:30
Brawo!
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.