Laureat Oscara – najlepszy film międzynarodowy – „Strefa interesów” spotkał się z dużym zain
Bilet do kina przez Internet

Laureat Oscara – najlepszy film międzynarodowy – „Strefa interesów” spotkał się z dużym zainteresowaniem wadowickiej publiczności, na co zareagowało Kino Centrum, organizując dodatkowy seans.

Szokujący, mocny film, nie pozostawia widza bez refleksji, zadumy i wielu przemyśleń. Film Jonathana Glazera, jest polską koprodukcją, za którą – po stronie polskiej – odpowiadała Ewa Puszczyńska, producentka „Idy” i „Zimnej wojny”. „Strefa interesów” to wybitne, w całości zrealizowane w Polsce dzieło, które można obejrzeć w środę (27.03) w ramach cyklu „środAwisko 19:00” o godzinie 19:00 i 21:00. W związku z dodatkowym seansem filmu „Strefa interesów" w tym dniu  odwołany został pokaz filmu „Test na teściów”.

Bilety w cenie  12 złotych.

W „Strefie interesów” brytyjski reżyser Jonathan Glazer przygląda się domowej idylli w czasach nazistowskich Niemiec. Rudolf Höss wraz z żoną Hedwigą oraz czwórką dzieci i psem mieszkają w przestronnym, pedantycznie czystym domu z wypielęgnowanym ogrodem i szklarnią. Celebrują rodzinne obiady, marzą o wakacjach w ukochanych Włoszech. Zza ścian ich domu często dobiegają niepokojące odgłosy, a czasem rozpaczliwe krzyki, ponieważ Rudolf Höss jest komendantem obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+2 #1 Johnny 2024-03-26 12:56
WCK od dawna woli dawać kiepskie filmy zamiast tych wartych uwagi. Niech biorą przykład z Suchej Beskidzkiej gdzie np. taka Anatomia Upadku była grana kilka razy.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.