W Wysokiej (gmina Wadowice) oficjalnie otwarto przebudowaną filię  Wadowickiej Biblioteki Publicznej.
Po wielkim remoncie oficjalnie otwarto filię biblioteki w Wysokiej

W Wysokiej (gmina Wadowice) oficjalnie otwarto przebudowaną filię  Wadowickiej Biblioteki Publicznej.

W czwartek (8.02) odbyło się oficjalne otwarcie odświeżonej filii Wadowickiej Biblioteki Publicznej w Wysokiej. W wydarzeniu uczestniczyli samorządowcy, pracownicy placówki oraz mieszkańcy. Nie zabrakło uroczystego przecięcia wstęgi.

 

Przypomnijmy, że w październiku 2022 działalność filii Wadowickiej Biblioteki Publicznej w Wysokiej została zawieszona. Rozpoczął się  remont budynku, który od jakiegoś czasu nie spełniał już raczej żadnych standardów. Miał on być zmodernizowany już jakiś czas temu, ale z powodu sporych   problemów z uzyskaniem pozwolenia na budowę, trzeba było  tego zrezygnować.  Etap projektowania doprowadzono do szczęśliwego finału, złożono wniosek o dofinansowanie do Ministerstwa Kultury i dotacja została przyznana.

Budynek prezentuje się przyjaźnie i nowocześnie. Oprócz oczywiście półek z książkami i pomieszczeń biurowych, powstała tutaj przytulna sala z antresolą, werandą i strefą relaksu, gdzie mieszkańcy będą mogli  spokojnie poczytać czy się spotkać. Nie ma to być  bowiem zwykła filia, tylko ogólnodostępne centrum aktywizacji kulturalnej mieszkańców.

Koszt inwestycji wyniósł 2,82 miliona złotych, z czego blisko 1,5 miliona złotych gmina  pozyskała z Narodowego Programu Czytelnictwa, ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury I Dziedzictwa Narodowego.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+3 #1 WOda 2024-02-08 13:26
A co z wodą na wysokiej KTóra kaliński blokował jako starosta
Co z mieszkańcami którzy chcieli dowiedzieć sie prawdy a których dorotka sprzedała ?
CZemu na otwarciu nie ma ludzi jak myślicie !!!
Cytować
-7 #2 Anonim 2024-02-08 19:54
Dziękujemy panie burmistrzu, za tak dobre działania, wodociągi na wysokiej zrobione zgodnie z obietnicą i jeszcze ta piękna biblioteka z sala wirtualna. Oby pan wygrał następna kadencję, jednak partia PiS dotrzymuje obietnic, nie co ten rudzielec i jego banda, paliwo po 5.19zl hahahha, taka taniocha za ryzawego że masakra.
Cytować
-1 #3 Ja 2024-02-08 20:39
Ja pier… po co komu biblioteka na wsi Już widzę czyjś kasa na to idzie. Ja bym się wstydziła stać na tym zdjęciu.
Cytować
0 #4 Mirek 2024-02-08 21:31
Tobie też możemy napluć wc twarz i mówić szmata?
Cytować
0 #5 Kris 2024-02-09 11:43
Cytuję Ja:
Ja pier… po co komu biblioteka na wsi Już widzę czyjś kasa na to idzie. Ja bym się wstydziła stać na tym zdjęciu.

Żeby ludzie mogli się rozwijać i spędzać czas lepiej, niż sącząc jad w Internecie.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.