W  Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się wyjątkowe wydarzenie kulturalne – otwarcie wystawy zbiorowe
Wystawa zbiorowa grupy Twórczy Ferment

W  Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się wyjątkowe wydarzenie kulturalne – otwarcie wystawy zbiorowej grupy artystycznej Twórczy Ferment.

W piątek (9.02)Starym Kinie w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się wyjątkowe wydarzenie kulturalne – otwarcie wystawy zbiorowej grupy artystycznej Twórczy Ferment. Wernisaż rozpocznie się o godzinie 18:00, a uczestnicy będą mieli okazję zanurzyć się w świecie rękodzieła i sztuki tworzonej przez utalentowanych twórców.

Na wystawie swoje prace zaprezentują: Natalia Brodak, Elżbieta Jarzębak, Patrycja Kania, Anna Karelus, Robert Mosurski, Monika Nogieć, Anita Pajor, Hania Rzepa i Mariusz Woźniak. Każdy z artystów wniesie własny niepowtarzalny wkład, tworząc razem fascynującą mozaikę różnorodnych form i technik artystycznych.

Grupa Twórczy Ferment powstała pod skrzydłami kalwaryjskiego Centrum Kultury pod koniec 2022 roku. Od tego czasu nieustannie rozwija swoją działalność artystyczną, zdobywając uznanie w lokalnej społeczności. Już w lutym 2023 roku grupa zorganizowała swoją pierwszą wystawę zbiorową, po wcześniejszym sukcesie w postaci Jarmarku Bożonarodzeniowego na kalwaryjskim rynku.

To jednak tylko wierzchołek góry lodowej, jeśli chodzi o aktywność Twórczego Fermentu. Grupa regularnie organizuje przedświąteczne jarmarki, warsztaty plecenia palm wielkanocnych, a także prowadzi cykl comiesięcznych Twórczych Spotkań przy Herbacie w Starym Kinie. Inicjatywa ta skierowana jest do dorosłych, zachęcając ich do odkrywania własnych zdolności artystycznych i spróbowania swoich sił w rękodziele.

Niezaprzeczalnym osiągnięciem grupy było także reprezentowanie gminy Kalwarii podczas Karpackich Targów Rękodzieła w słowackiej Levoczy w sierpniu 2023 roku. To wydarzenie nie tylko zacieśniło więzi partnerskie między miastami, ale również pozwoliło na zaprezentowanie lokalnego talentu na szerszej arenie.

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy Twórczego Fermentu. To będzie niepowtarzalna okazja do zanurzenia się w świat artystycznego fermentu.


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.