Na wadowickim rynku już wkrótce ruszy  tradycyjny od kilku lat jarmark świąteczny.  Na centralnym p
Już wkrótce na wadowickim rynku jarmark bożonarodzeniowy. Budki już stoją

Na wadowickim rynku już wkrótce ruszy  tradycyjny od kilku lat jarmark świąteczny.  Na centralnym placu miasta  postawiono już drewniane budki, w których wystawcy rozłożą swoje towary.

Na placu Jana Pawła II w Wadowicach postawiono już drewniane budki w których wystawcy jarmarku świątecznego będą sprzedawać swoje towary. Jak poinformował Urząd Miejski w Wadowicach, jarmark zaplanowano od 15 do 23 grudnia.

Jak co roku będzie można więc kupić rękodzieła, zabawki, prezenty, miody, słodkie pierniki, tradycyjne wyroby i wędliny, domowe wypieki od prawdziwych gospodyń, kiszone żurki i barszczyki, różnorakie wina, konfitury, słodycze i gorące oscypki. 

Nie zabraknie też lubianej Wigilii u Wojtyłów, która odbędzie się w niedzielę 17 grudnia w godzinach od 13:00 do 15:00. Będzie na niej  spotkanie z Mikołajem, degustacja potraw  świątecznych od Kół Gospodyń Wiejskich (poczęstunek w zamian za wolne datki, w tym roku zbiórka dla 12-letniego Pawła z Wadowic, zmagającego się z dystrofią mięśniową), koncert kolęd i pastorałek,  występ Zespołu Pieśni i Tańca Wadowice, spektaklu "Dziadek do orzechów" teatru Blaszany Bębenek.

Dodatkową atrakcją w tym roku niewątpliwie będzie niedawno otwarte lodowisko!

 

 

aa

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+7 #1 K7 2023-12-08 15:31
Ceny tych cudów zapewne będą jak na Manhattanie .
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.