Już po raz dwudziesty w magicznej Lanckoronie odbędzie się trzydniowy festiwal „Anioł w Miasteczku
Po raz dwudziesty do Lanckorony zlecą się anioły!

Już po raz dwudziesty w magicznej Lanckoronie odbędzie się trzydniowy festiwal „Anioł w Miasteczku”. Warto tam się wybrać w weekend, bo przygotowano sporo atrakcji!

Już po raz dwudziesty Lanckorona zaprasza na trzydniowy zimowy festiwal "Anioł w miasteczku". Od piątku (8.12) do do niedzieli (10.12)  miasteczko będzie należeć właśnie do nich. Na lanckorońskim rynku odbędzie się anielski jarmark, warsztaty, wernisaże, wystawy, koncerty i konkursy. Będzie można także skosztować „anielskie Przysmaki” prosto od lokalnych rolników.

Jak co roku pobijany będzie także rekord lanckorońskich aniołów.  Kto więc może, powinien przebrać się w strój anielski i pomóc w biciu rekordu.  Zwieńczeniem zlotu aniołów  jest  Anielski przemarsz na czele którego popędzi jak co roku na koniu Święty Mikołaj i zaprowadzi pochód do Gminnego Ośrodka Kultury w Lanckoronie.

Tradycją jest również to, że podczas imprezy nadawany będzie honorowy tytuł  Anioła Lanckorony, przyznawany przez Stowarzyszenie Ekologiczno- Kulturalne „Na Bursztynowym Szlaku” tym, którzy to miasteczko ukochały a jego dobre imię i urok noszą w sercu.

Warto więc w drugi weekend grudnia zaglądnąć do Lanckorony, bo sporo będzie się tam działo.

 

 

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.