Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie i Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w W
Wyjątkowy chór dziecięcy da koncert w Domu Katolickim w Wadowicach

Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie i Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zapraszają na wyjątkowy koncert chórów dziecięcych. Wydarzenie jest częścią projektu Musica Ars Amanda.

Koncert  odbędzie się w piątek (24.11) o godzinie 11:00 w Sali Teatralnej Domu Katolickiego w Wadowicach. Dla wadowickiej publiczności wystąpią Chór Chłopięcy i Dziewczęcy Filharmonii Krakowskiej i Ukraiński Chór Dziecięcy Filharmonii Krakowskiej pod batutą Lidii Matynian, Marii Dziedzic–Król i Oleny Yatskulynets. Młodzi artyści wykonają m.in. „Cantar” Jay Althouse, „Vater Unser” Arvo Pärt, „Messe brève” Léo Delibes, „Duetto Buffo di Due Gatti” Gioacchino Rossiniego.

Repertuar doskonale sprawdzi się dla odbiorców powyżej 10 roku życia. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Organizatorzy proszą jednak o wcześniejsze zgłoszenie udziału pod numerem telefonu 513 608 410.

Musica Ars Amanda to cykl koncertów edukacyjnych skierowanych do młodzieży szkolnej, prezentujący mozaikę gatunków, stylów oraz form muzycznych. Słuchacze mają możliwość zetknąć się z różnorodną obsadą wykonawczą oraz wysłuchać utworów koncertujących na, nie często pojawiające się w tej roli, instrumenty solowe”. Każdemu sezonowi towarzyszy inne hasło - obecnie jest to „Muzyczne rondo”. Młodych wykonawców i słuchaczy czeka dźwiękowa podróż pośród różnorodnych pod każdym względem kompozycji, rozpoczynająca się i kończąca na muzyce epoki klasycyzmu.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+6 #1 Doda 2023-11-21 19:10
Tak jak na tym zdjęciu powinien wyglądać Dom Parafialny a nie tak jak teraz obwieszony szyldami i zawalony handlem.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.