W Parku Miejskim w Wadowicach odbędzie się piknik w ramach projektu „Czas dla rodziny – integracja
W wadowickim parku piknik. Przygotowano sporo atrakcji

W Parku Miejskim w Wadowicach odbędzie się piknik w ramach projektu „Czas dla rodziny – integracja międzypokoleniowa” .Organizatorzy przygotowali sporo  atrakcji zarówno dla starszych, jak i młodszych uczestników

W sobotę (23.09) w godzinach od 11:00 do 17:00 w Parku Miejskim w Wadowicach odbędzie się piknij w ramach projektu „Czas dla rodziny – integracja międzypokoleniowa” realizowanego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Będzie to doskonała okazja do wspólnej zabawy, spędzenia wolnego czasu oraz integracji całych rodzin. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji zarówno dla starszych, jak i młodszych uczestników wydarzenia.

W programie m.in. spektakl dla dzieci w wykonaniu teatru Bajka, przedstawienie z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich ze Stanisławia Górnego oraz występ wokalny uczennicy tej szkoły Łucji Baci. Na scenie odbędą się także rodzinne warsztaty bębniarskie oraz występ poetycki członków Klubu Seniora w Wadowicach. Ponadto przewidziano: rodzinne czytanie w teatrze Kamishiby, zabawy z postaciami z bajek, warsztaty kulinarne i kiermasz potraw regionalnych, przygotowanych przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich. Uczniowie CKZiU Nr 1 w Wadowicach zaprezentują pokaz kuchni molekularnej oraz przygotowania lodów tajskich.

W trakcie pikniku będzie można wziąć udział w warsztatach ekologicznych przygotowanych przez Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Andrychów, zajęcia z ekodoradcą przygotowało także Starostwo Powiatowe w Wadowicach. Karpacki Oddział Straży Granicznej zaprezentuje pojazdy i sprzęt, którego używają pogranicznicy, będą także pokazy ratownictwa przygotowane przez strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach.

Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Krakowie oraz Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przeprowadzą zajęcia z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Będą stoiska rękodzielnicze (poduszki z gryki i wyroby z mchu chrobotka) oraz rodzinne warsztaty tkackie. Swoje stoisko zaprezentuje Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu i organizacje pozarządowe. Przez cały czas będą prowadzone animacje, gry i zabawy rodzinne: bańki mydlane XXL, nauka chodzenia na mini szczudłach, malowanie twarzy, balonowe zoo, zabawy z kostką edukacyjną oraz konkurencje zręcznościowe. Na najmłodszych uczestników imprezy będzie czekać strefa dla maluszka z zagrodą modułową i kącikiem malucha. Będą także bezpłatne dmuchańce i zabawy z fotobudką.

W przerwach na scenie będzie się odbywać losowanie nagród, w tym nagrody głównej czyli roweru,

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny!

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+1 #1 Stefan 2023-09-21 18:44
Kolejna okazja do reklamy przedwyborczej za państwowe (nasze) pieniądze jedynej słusznej partii.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.