Szykuje się   kolejną edycję Złotego Popołudnia w dworze w Stryszowie! Tym razem motywem przewodni
Ogrody secesji. Złote popołudnie w stryszowskim dworze

Szykuje się   kolejną edycję Złotego Popołudnia w dworze w Stryszowie! Tym razem motywem przewodnim będą sztuka secesji, świat natury i magia obiektywu.

Machina czasu w Dworze w Stryszowie ruszy w sobotę (16.09) o godzinie 13:00. Podczas pikniku uczestnicy będą mogli m.in. umówić się na wizytę w atelier fotografa, obejrzeć kameralną wystawę oryginalnych fotografii z początku XX wieku, wysłuchać wykładu „Ogrody secesji”, wziąć udział w warsztatach haftu „Haftowany zielnik”, a o godzinie 18:00 dać się oczarować fantazyjnym dźwiękom klarnetu.

Tegoroczny program Złotego Popołudnia współtworzyć będą: Barbara Borowicz i Yu Huijing, Kings Town Dancers, Dorota Markowska-Bochenek, GRH Ziemia Obiecana, Joanna Pyka i Marcin Szwaczko.

Program wydarzenia:

13:00–18:00 „ATELIER SECESJA” wystawa oryginalnych fotografii z przełomu XIX i XX wieku ze zbiorów Fundacji Nomina Rosae i kolekcji prywatnych, której towarzyszyć będzie czynne atelier prowadzone przez panią Joannę Pykę. Fotografka czeka na chętnych gości, którzy mają chęć na portret lub rodzinną pamiątkową fotografię.
Wokół dworu przechadzać się będą osoby przeniesione w czasie prosto z 1900–1912 do XXI wieku (Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Ziemia Obiecana”)
13:30 Warsztaty „Haftowany zielnik” – prowadzenie Dorota Markowska-Bochenek
16:00 Wykład „Ogrody Secesji”
17.30 Pokaz i lekcja walca (Kings Town Dancers)
18.00 Koncert klarnetowy

Liczba miejsc jest ograniczona, na wydarzenie obowiązują zapisy. Prosimy o przesyłanie zgłoszeń na wydarzenie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.