Wakacje niestety dobiegły końca, ale dobra zabawa dopiero się zaczyna! We wrześniu, w ramach Wadowick
Problemy z Noblem. Wkrótce V edycja Wadowickiego Festiwalu Książki

Wakacje niestety dobiegły końca, ale dobra zabawa dopiero się zaczyna! We wrześniu, w ramach Wadowickiego Festiwalu Książki zawitają do miasta wyjątkowi goście!

"Problemy z Noblem" to kolejna, V już odsłona Wadowickiego Festiwalu Książki. W tym roku literacki festiwal odbędzie się w dniach 28-30 września i  zostanie poświęcony Literackiej Nagrodzie Nobla, a w szczególności twórczości Wisławy Szymborskiej w związku z setną rocznicą jej urodzin.

W ramach trzydniowego Festiwalu zaplanowano m.in. spotkania autorskie dla dzieci, młodzieży i dorosłych, konkurs plastyczny "Nie z szuflady", inspirowany kolażami Szymborskiej, a także rodzinną grę miejską "W pogoni za Noblem".

Do Wadowic na spotkanie z młodymi czytelnikami przybędzie Anna Czerwińska – Rydel -  autorka dedykowanych dla dzieci i młodzieży książek historycznych i biograficznych oraz Katarzyna Radziwiłł – autorka książki "Jak zdobyć Nagrodę Nobla", która w przystępny i humorystyczny sposób odkrywa trudną drogę do sukcesu. Z kolei dorośli odbiorcy z pewnością docenią możliwość spotkania z wieloletnim sekretarzem Wisławy Szymborskiej, prezesem Fundacji Wisławy Szymborskiej - Michałem Rusinkiem. Gratką dla miłośników mało znanych faktów z "noblowskich" salonów, zapomnianych lub pomijanych w oficjalnych  monografiach, będzie spotkanie "Nobliści bez lukru" ze Sławomirem Koprem, autorem bestsellerowej książki "Nobliści Skandaliści".

W ramach festiwalu zaplanowano również grę miejską „W pogoni za Noblem”, w której będzie mogła uczestniczyć zarówno młodzież, jak i dzieci w towarzystwie rodziców lub opiekunów (powyżej 10 roku życia). Wykorzystane w grze aplikacje mobilne, tajemnicze zagadki i poszukiwanie tropów na mieście to przepis na rozrywkę dla całej rodziny!

Kolejnym punktem literackiego festiwalu jest konkurs "Nie z szuflady" - inspirowany kolażami i twórczością Wisławy Szymborskiej. Prace można składać do 20 września  w budynku głównym Wadowickiej Biblioteki Publicznej (ul. Legionów 1).  Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody! Nagrodzone prace zostaną zaprezentowane na wystawie w Bibliotece Publicznej podczas Festiwalu „Problemy z Noblem”. Dodatkową nagrodą będzie udział w zajęciach grafiki warsztatowej z Barbarą Iwańską! Szczegóły konkursu oraz regulamin na stronie biblioteki.

Na spotkanie autorskie dla dzieci i młodzieży oraz grę miejską obowiązują zapisy pond numerem telefonu 33 8234618.

Festiwal objęty honorowym patronatem burmistrza Wadowic i dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

Program festiwalu:

28 września, godzina 10:00 - Spotkanie dla dzieci z Katarzyną Radziwiłł (spotkanie dla klas VII - VIII -  obowiązują zapisy!)

28 września, godzina 15:00 - ogłoszenie wyników konkursu "Nie z szuflady", otwarcie wystawy  pokonkursowej, zajęcia z grafiki warsztatowej z Barbarą Iwańską dla uczestników konkursu.

29 września, godzina 11:00 - Spotkanie dla dzieci z Anną Czerwińską-Rydel (spotkanie dla  klas IV - VI - obowiązują zapisy!)

30 września godzina 9:00, 11:00 i 13:00 - rodzinna mobilna gra miejska "W pogoni za Noblem"  (na grę obowiązują zapisy!)

30 września godzina 16:00 – spotkanie dla dorosłych ze Sławomirem Koprem

30 września godzina 18:00 -  spotkanie dla dorosłych z Michałem Rusinkiem

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.