O zdrowie i dobre samopoczucie warto dbać już od najmłodszych lat, dlatego Wadowicka Biblioteka Public
Biblioteka zaprasza do parku na piknik!

O zdrowie i dobre samopoczucie warto dbać już od najmłodszych lat, dlatego Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci i młodzież na Biblioteczny Piknik Profilaktyczny.

Piknik, który odbędzie się w czwartek (7.09) w godzinach od 15:00 do 18:00 w Parku Miejskim w Wadowicach  stanowi zakończenie wakacyjnego cyklu spotkań dla dzieci i młodzieży „Radość bez uzależnień”, którego celem było zachęcenie młodych ludzi do twórczego spędzania wolnego czasu, przede wszystkim poza wirtualną rzeczywistością i z dala od używek.  

Podczas wakacji dzieci uczestniczyły w różnych bezpłatnych warsztatach organizowanych  przez Wadowicką Bibliotekę m.in. artystycznych, naukowych, lizakowych, czekoladowych czy cyrkowych. Dodatkowo przed każdymi zajęciami odbywały się krótkie pogadanki na temat różnych zagrożeń związanych z nałogami i niezdrowym trybem życia, prowadzone przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wadowicach oraz policjantów z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Zaplanowany piknik w Parku Miejskim to nie tylko okazja do dobrej zabawy,  ale także możliwość uzyskania fachowej pomocy. W programie przewidziano m.in.  zajęcia profilaktyczno - animacyjne, zachęcające do zdrowego trybu życia, wolnego od wszelkiego rodzaju używek. Na najmłodszych będzie czekać też mnóstwo atrakcji m.in. ciekawe animacje, gry i zabawy profilaktyczne, dmuchańce, malowanie twarzy, balonowe zoo, pokaz magii, bańki mydlane, wata cukrowa i wiele innych atrakcji.

Uczestnicy pikniku będą mogli również skorzystać ze stoiska profilaktycznego Małopolskiego Centrum Profilaktyki z Krakowa, w którym będzie można otrzymać fachową pomoc oraz nabyć materiały profilaktyczne.

Cykl zajęć wakacyjno-profilaktycznych sfinansowano ze środków gminy Wadowice.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+5 #1 Anna 2023-08-29 14:13
Najlepsza jest ta nazwa - biblioteczny profilaktyczny, a to przecież piknik dla dzieci...:) ani to zachęcające, większość z nich nie zna słowa profilaktyka (ok- w humorystyczny sposób można je przedstawić...) . Ale jako hasło reklamujące piknik- nieprzemyślane to, słabe.

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.