To było niezłe wydarzenie: w Parku Miejskim Urząd Miejski w Wadowicach zorganizował Dzień Dziecka. P
Szalona impreza na Dzień Dziecka w parku

To było niezłe wydarzenie: w Parku Miejskim Urząd Miejski w Wadowicach zorganizował Dzień Dziecka. Przygotowano sporo atrakcji dla najmłodszych: koncerty, pokazy, nagrody, słowem - działo się!

W niedzielę (4.06)Parku Miejskim w Wadowicach wadowicki magistrat z okazji Dnia Dziecka przygotował sporo atrakcji. Impreza rozpoczęła się od godziny 15:00 koncertem utalentowanych uczniów ze szkoły muzycznej Yamaha. Te młode gwiazdy swoim wyjątkowym występem – z okazji 15-lecia szkoły – dostarczyły nie tylko wspaniałej muzyki, ale także inspiracji do odkrywania własnych talentów.

Nie zabraklło też turnieju w tenisa ziemnego dla Szkół Podstawowych organizowany przez Klub Olimpia Chocznia, a wcześniej  okazji do gry i zabawy na korcie tenisowym, dla tych, którzy dopiero chcieliby zacząć przygodę z tym sportem.  Kto chciał, mógł spróbować szermierki (SZPADA Wadowice), łucznictwa (Sokole Oko Zawadka), piłki nożnej (PUKS Karol, Husaria Klecza, Zaskawianka Wadowice), tenisa stołowego (SKAWA Wadowice), szachów (TKKF Leskowiec Wieża Wadowice), a także wspinaczki (Clama).

Na terenie parku  czekały też liczne atrakcje, talie jak udział w różnorodnych sportowych zabawach z okazji Dnia Sportu, brokatowy tatuaż, warsztaty  balonowe, tańce, zabawy z chustą Klanzy, gry XXL, wielkie bańki mydlane a także postacie bajkowe. No i oczywiście  dmuchańce, warsztaty żonglowania, czy  stoisko Paleta Diet.

Sporym sukcesem okazał się pokaz żonglerski Artystów Ulicznych Krakowa. Najmłodsi sporo dowiedzieli się też na prelekcji GOPR, które nauczyło, jak dbać o bezpieczeństwo podczas wędrówek po górskich szlakach a także szkoliło w zakresie resuscytacji przy użyciu fantomów. Dzieci dowiedziały się  o niezbędnych zasadach pierwszej pomocy i odpowiednim przygotowaniu do przygód w górach. Były też konkursy i losowanie atrakcyjnych nagród.

Imprezę zakończył fantastyczny koncert zespołu Meloarte „Zwariowane Melodie”.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

0 #1 Idziemy 2023-06-05 19:19
Ubiliscie?dziki powiedzcie dzieciom coś cie z nimi zrobili?obywate le mają prawo Wiedzieć!
0 #2 QWERTY 2023-06-06 12:47
Ten koncert był wspaniały,to miasto potrzebuje więcej tak dobrych koncertów .
Co warte zauważenia też było ,to prelekcja o górach ,fajnie się ją słuchało .

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.