W niedzielę (4.06) Andrychowem rządziły dzieci. Po raz 11. odbyła się tutaj impreza Bajkolandia, org
Bajkolandia jak zwykle przyciągnęła tłumy

W niedzielę (4.06) Andrychowem rządziły dzieci. Po raz 11. odbyła się tutaj impreza Bajkolandia, organizowana przez Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, tym razem pod hasłem "Dmuchawce, latawce, ART…". Pogoda dopisała, wydarzenia przyciągnęło tłumy.

W niedzielę (4.06) już po raz jedenasty w Andrychowie odbyła się wielka impreza dla dzieci - Bajkolandia. W tym dniu władzę nad miastem przejął „Mały Burmistrz”, jego zastępcy i dzieci! Z tej okazji jak co roku centrum miasta nad Wieprzówką (Park Miejski i Plac Mickiewicza) stało się interaktywną krainą zabaw, łączącą w sobie animacyjno-warsztatowe oraz edukacyjne walory. Co roku Bajkolandia opiera się na innym temacie przewodnim, a w tym roku było to hasło „Dmuchawce, latawce, ART…”.

Wydarzenie rozpoczął przemarsz korowodu do Parku Miejskiego przy akompaniamencie Orkiestry Dętej OSP Roczyny. Tam dziecięcy burmistrz Kamil Kozak i jego zastępczynie Gabriela Kowalska, Emilia Błachut razem z burmistrzem Tomaszem Żakiem oficjalnie rozpoczęli imprezę rozwiązując wstęgę do symbolicznych bram Bajkolandii. Odbyło się też przekazanie klucza do bram miasta.

Przez cały dzień nie zabrakło warsztatów, występów artystycznych, konkursów z nagrodami, zabaw, zajęć, degustacji, pokazów.

Sporym zainteresowaniem  cieszyły się stanowiska straży pożarnej i policji. Najmłodsi mogli obejrzeć strażackie wyposażenie wozu, czy zobaczyć, jak wygląda prawdziwy radiowóz.  Funkcjonariusze informowali dzieci o bezpiecznych zachowaniach podczas wakacji, które zbliżają się wielkimi krokami. Zwracali również uwagę na właściwe zabezpieczanie swoich nieruchomości przed wakacyjnymi wyjazdami. Przypomnieli też o zasadach bezpieczeństwa nad wodą  oraz jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Dla najmłodszych stróże prawa przygotowali quizy i kolorowanki

 

 

Sporym zainteresowaniem cieszyły się stoiska z rękodziełem, stoiska handlowe czy z gastronomią.

Pogoda dopisała i wydarzenie przyciągnęło tłumy.

Portal WadowiceOnline.pl był patronem medialnym wydarzenia.

(MG)
(zdjęcie: Marcin Guzik, KPP Wadowice)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.