Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zaprasza  na koncert Ukraińskiego Chór
Ukraiński Chór Dziecięcy Filharmonii Krakowskiej wystapi w Wadowicach. Zaprasza papieskie muzeum

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zaprasza  na koncert Ukraińskiego Chóru Dziecięcego Filharmonii Krakowskiej. Wydarzenie jest efektem współpracy placówki oraz Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie.

Koncert odbędzie się w środę (31.05) o godzinie 11:00 w sali teatralnej Domu Katolickiego w Wadowicach (plac Jana Pawła II 1). W skład chóru ukraińskiego wchodzą dzieci, które przez obecną, bardzo trudną sytuację w Ukrainie, zmuszone były uciekać do naszego kraju w poszukiwaniu spokoju i możliwości rozwoju. Myślą przewodnią powstania była chęć zaznajomienia słuchaczy z kulturą ukraińską oraz tym samym pomoc i umacnianie więzi z ojczystym krajem młodych śpiewaków. Zespół od początku prowadzi Olena Yatskulynets. W repertuarze chóru znaleźć można przede wszystkim pieśni ukraińskie.

Podczas wadowickiego koncertu, realizowanego w ramach III Festiwalu Chórów Chłopięcych usłyszymy m.in. utwory takie jak: Kołysanka (Johannes Brahms), Nasza piosenka rozbrzmiewa (Lesja Horova), Rudy kot (Olha Klawlina), Duet kotów (Gioacchino Rossini) czy Czyste Niebo (Inna Franceskewycz).

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc organizatorzy proszą o potwierdzenie chęci udziału w koncercie pod numerem telefonu: 609 730 528 lub e-mail: edukacja@domjp2.pl

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+5 #1 Polak 2023-05-26 12:07
A po jakiemu będą śpiewać i o czym??? O Bogu, JP2, czy może o banderze???
-3 #2 Oko 2023-05-27 17:17
Posłuchajcie... Bo sztuczna inteligencja tego nie trawi. https://youtu.be/dZlCmhGtJcA jak pięknie śpiewają

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.