Msze święte, oficjalne uroczystości, występy, rozstrzygnięcie konkursu Serce Roku, orkiestry, biesia
Koncert zespołu Pectus zakończył tegoroczne Dni Wadowic

Msze święte, oficjalne uroczystości, występy, rozstrzygnięcie konkursu Serce Roku, orkiestry, biesiada a na koniec wielki koncert Pectus: tak wyglądały tegoroczne Dni Wadowic, tradycyjnie koncentrujące się wokół urodzin św. Jana Pawła II.

Tegoroczne kilkudniowe obchody rocznicy urodzin patrona miasta – Świętego Jana Pawła II, czyli Dni Wadowic tradycyjnie już odbywały się według znanego od paru lat schematu: rozpoczęły się w czwartek (18.05) od uroczystej sesji Rady Miejskiej, złożenia kwiatów pod papieskim pomnikiem i mszy świętej. Odbyła się też piesza pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej, koncert "Strażacy Ojcu Świętemu w hołdzie" w wykonaniu OSP Chocznia, OSP Klecza, OSP Sucha Beskidzka i Miejska Orkiestra Dęta „Andropol" a także koncert chóru Alpini Lugagnani w Bazylice Ofiarowania NMP.

W ostatni dzień, w niedzielę (21.05) na wadowickim rynku odbyła się Biesiada Wadowicka z LGD Wadoviana, na której były degustacje potraw kuchni włoskiej i polskiej przygotowane przez  Koła Gospodyń Wiejskich, stoiska edukacyjne – Koło Naukowe Italianistów UJ i ZDZ Wadowice, warsztaty zdobienia masek weneckich czy animacji. Odbyło się też rozstrzygnięcie konkursu Serce Roku, które trafiło do Armii Oliwiera!

Na zakończenie odbyły się koncerty Thomas Grotto w duecie Angelica & Thomas Grotto (Mam Talent 2021) a także gwiazdy tegeorocznych Dni Wadowic, zespołu Pectus.

 

(MG)
(zdjęcia: Urząd Miejski w Wadowicach)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.