W Kalwarii Zebrzydowskiej szykuje się majówka charytatywna z patronem „Wszystkie dzieci nasze są”,
Charytatywna majówka w Kalwarii z Baciarami

W Kalwarii Zebrzydowskiej szykuje się majówka charytatywna z patronem „Wszystkie dzieci nasze są”, gwiazdą dnia będzie zespół „Baciary”. Organizatorzy przygotowali sporo atrakcji dla dzieci. Podczas wydarzenia będzie trwała zbiórka datków na rzecz potrzebujących dzieci z Kalwarii i okolicy.

Impreza odbędzie się w sobotę (27.05) od godziny 14:00.

Będzie to wydarzenie jakiego w Kalwarii Zebrzydowskiej jeszcze nie było, najwięcej atrakcji będzie czekało na najmłodszych, będą dmuchańce, animacje, bumper Ball, malowanie twarzy, warkoczyki,  wesołe miasteczko – to wszystko bezpłatnie.  Dla starszych przygotowaliśmy grill, ciepłe dania a dla wszystkich loterie fantowa i oczywiście licytacje – mówi Tomasz Baluś, prezes Stowarzyszenia im. Św. Jana Pawła II.

W czasie wydarzenia wolontariusze będą kwestować na rzecz potrzebujących wsparcia dzieci z gminy Kalwaria Zebrzydowska i okolicy. Zbiórka datków obywać się będzie na rzecz dzieci i młodych, którzy potrzebują kosztownych operacji i rehabilitacji. Zostaną przygotowane cegiełki wsparcia w kwocie 20 złotych,  wstęp na to wydarzenie dla dzieci jest bezpłatny, dodatkowo dzieci będą mogły skorzystać z wielu atrakcji. Spotkanie będzie miało również wymiar edukacyjny i wychowawczy.

Bez wątpienia największą atrakcją będzie stanowił występ zespołu „Baciary”, zaplanowany na godzinę 16:00 właśnie ich występ zadbano już blisko rok temu. Zespół ten ma duże grono fanów i zapewne ich koncert przyciągnie na stadion Kalwarianki wielu mieszkańców.

Dla najmłodszych przygotowano wesołe miasteczko z wieloma atrakcjami. Jako pierwszy na scenie zaprezentuje się zespół „Promyki Krakowa” grają i śpiewają  muzykę ludową, popularne pieśni, utwory okolicznościowe i kościelne. Propagujemy polską muzykę, występując w tradycyjnych krakowskich strojach.

Wśród występujących na scenie nie może zabraknąć młodej i zdolnej wokalistki z naszego terenu. O godzinie 15:00 wystąpi Gabi Katzer z zespołem. W tym dniu także kibice piłkarscy powinni tłumnie przybyć na stadion, bowiem Kalwarianka notuje ostatnio doskonała passę. W tym dniu o gidz. 18:00 odbędzie się mecz IV ligi  MKS Kalwarianka – Wierchy Rabka.

Po emocjach sportowych na scenie zagości Lidia Jazgar z zespołem Galicja. Koncert niejako jest odpowiedzią na ostatni doskonały i poruszający występ Lidii Jazgar jaki miał miejsce w październiku ubiegłego roku. Wówczas każdy kto go  wysłuchał  był zachwycony i pytał o kolejny występ doskonałej wokalistki w Kalwarii Zebrzydowskiej dla szerokiej publiki. Pieśni nawiązywać będą do patrona Stowarzyszenia Św. Jana Pawła II i pochodzić będą z albumu „Ale nam się wydarzyło”.

Zamknięciem dnia będzie wstęp duetu „Jacek i Placek” czyli Jacek Dewódzki – były gitarzysta zespoły „Dżem” i Paweł Nawrocki wokalista zespołu „Alergen”. Panowie mocnym  rockowym akcentem zakończą pełen wrzeń dzień. Ich występ jest możliwy dzięki wsparciu firmy „Domeno”.

Plan dnia:

14:30 – Promyki Krakowa
15:00 – Gabi Katzer z zespołem
16:00 – Zespół „Baciary”
18:00 – Mecz MKS Kalwarianka – Wierchy Rabka
20:00 – Lidia Jazgar z zespołem
21:00 – Jacek i Placek  

Głównym organizatorem majówki jest Stowarzyszenie im. Św. Jana Pawła II Patrona Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej.  Współorganizatorem wydarzenia -  Gmina Kalwaria Zebrzydowska, partnerami - Gmina Stryszów i Gmina Sułkowice.


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.