Oficjalne uroczystości, występy, orkiestry, biesiada, Festa Italiana a na koniec wielki koncert Pectus:
Zobaczcie program tegorocznych Dni Wadowic

Oficjalne uroczystości, występy, orkiestry, biesiada, Festa Italiana a na koniec wielki koncert Pectus: to program tegorocznych Dni Wadowic, które odbędą się w dniach 18 - 21 maja.

Tegoroczne obchody rocznicy urodzin patrona miasta – Świętego Jana Pawła II zapowiadają się wyjątkowo hucznie. Dni Wadowic rozpoczną się w w czwartek (18.05) w 103. rocznicę urodzin papieża i potrwają do 21 maja.

Nie zabraknie tradycyjnej uroczystej sesji Rady Miejskiej, złożenia kwiatów pod papieskim pomnikiem i mszy świętej. Odbędzie się piesza pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej, koncert "Strażacy Ojcu Świętemu w hołdzie" w wykonaniu OSP Chocznia, OSP Klecza, OSP Sucha Beskidzka i Miejska Orkiestra Dęta „Andropol", koncert chóru Alpini Lugagnani w Bazylice Ofiarowania NMP.

Na wadowickim rynku odbędzie się Biesiada Wadowicka z LGD Wadoviana, na której będą degustacje potraw kuchni włoskiej i polskiej przygotowane przez  Koła Gospodyń Wiejskich, stoiska edukacyjne – Koło Naukowe Italianistów UJ i ZDZ Wadowice, warsztatów zdobienia masek weneckich, animacji. Odbędzie się też rozstrzygnięcie konkursu Serce Roku.

Nie zabraknie koncertów: Thomas Grotto w duecie Angelica & Thomas Grotto (Mam Talent 2021) a także zespołu Pectus.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+13 #1 Wikariusz marzenie 2023-05-12 16:13
Gender w sukienkach i kółeczko, pląsy a potem kto wie:))
+43 #2 ? 2023-05-12 16:21
A może coś dla młodych wkoncu? Odkąd zniszczyli sierpniowy festiwal na Wenecji nic tu nie ma dla młodszych,tylko ciągle jakieś religijne koncerty,orkies try dęte i mszę święte.
+32 #3 QWERTY 2023-05-12 16:55
Cytuję ?:
A może coś dla młodych wkoncu? Odkąd zniszczyli sierpniowy festiwal na Wenecji nic tu nie ma dla młodszych,tylko ciągle jakieś religijne koncerty,orkies try dęte i mszę święte.


Na to to nie licz ,ta awersja kulturalna w mieście to od lat idzie coraz niżej ,fakt zdarzały się wydarzenia warte zauważenia w postaci obecności ,po tym jak Wyrobiec wraz z WCK zaorał Przegląd zespołów rockowych i Rock most ,bo wybrał lansowanie włoskiej i katolickiej szmiry ,choć Wadowice 20 lat temu rockiem stały ,kolejne lata to tak zaczęło gnić ,i dotarliśmy do czasu że robi się koncerty na wesoło z okazji rocznicy śmierci ,albo pokazówki polityczne ku chwale obrońcy pedofilii w kościele.
Zamiast zrobić jakiś duży festiwal pokroju tego który odbywał się w małym Straszęcinie ,mniejszym miasteczku od Wadowic ,z dwiema dużymi scenami,i z dużą ilością wykonawców z różnych gatunków muzycznych .
odszych,tylko ciągle jakieś religijne koncerty,orkies try dęte i mszę święte.
+12 #4 3xK 2023-05-15 12:48
Cytuję ?:
A może coś dla młodych wkoncu? Odkąd zniszczyli sierpniowy festiwal na Wenecji nic tu nie ma dla młodszych,tylko ciągle jakieś religijne koncerty,orkiestry dęte i mszę święte.

Dni Wadowic, czyli dni dla mieszkańców Ciulowic. I co mają ciulowiczanie w tych dniach? Kompletnie nic, cóż za fantastyczna oferta. 3 fantastyczne dni pełne ofert na spędzenie wolnego czasu - aż trudno wybrać coś konkretnego, tak aby nie pominąć innych wydarzeń.
-12 #5 Młody 2023-05-17 15:14
Cytuję ?:
A może coś dla młodych wkoncu? Odkąd zniszczyli sierpniowy festiwal na Wenecji nic tu nie ma dla młodszych,tylko ciągle jakieś religijne koncerty,orkiestry dęte i mszę święte.


Festiwal na Wenecji to była jakaś speluna. Bardzo dobrze że z tego zrezygnowano. Pectus czy Italo Disco jest jak najbardziej dla młodych bo to muzyka ponadczasowa i ponadpokoleniow a !
+1 #6 Anna 2023-05-18 08:15
Jakie są koszty, kto to sponsoruje?
+5 #7 Jak tam 2023-05-18 09:20
Cytuję Młody:

Festiwal na Wenecji to była jakaś speluna. Bardzo dobrze że z tego zrezygnowano. Pectus czy Italo Disco jest jak najbardziej dla młodych bo to muzyka ponadczasowa i ponadpokoleniowa !


To niezła speluna i niezła muzyka dla młodych, gdzie sie takie trole rodzą. Gowno nie dla młodych, każdy raczej by wolał reggemost (ja tego gatunku nie slucham, ale chodzilem i zawsze dobrze sie do rana bawiłem ze znajomymi ) niz msze swieta, pielgrzymke i koncerty orkstr czy nawet tego pectusa XD To jest żart, wystarczy zobaczyc jak wygladaja dni innych miast, zeby wiedziec ze to jest je*ana kompromitacja.

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.