Interaktywne Centrum Pszczelarstwa Apilandia  w Kleczy Dolnej zaprasza na wadowickim rynek do wspólnego
Na wadowickim rynku odbędą się obchody  Światowego Dnia Pszczół

Interaktywne Centrum Pszczelarstwa Apilandia  w Kleczy Dolnej zaprasza na wadowickim rynek do wspólnego świętowania Światowego Dnia Pszczół. Przygotowano sporo atrakcji!

Interaktywne Centrum Pszczelarstwa Apilandia  w Kleczy Dolnej koło Wadowic to jedno z obowiązkowych miejsc na turystycznej mapie Małopolski. Choć powstałe dopiero 5 lat temu, ugościło już dziesiątki tysięcy  miłośników pszczół i miodu z całego kraju. Na co dzień multimedialne muzeum oferuje nie tylko zwiedzanie interaktywnych podziemi, ale także warsztaty pszczelarskie, podczas których każdy ma okazję wykonać świece z wosku pszczelego, spróbować produktów prosto z ula, a także odszukać samą królową pszczół w specjalnym uliku edukacyjnym.

Sezonowo Apilandia proponuje najmłodszym także inne atrakcje z pszczołami w tle. To m.in. obchody Światowego Dnia Pszczół. Obchodzony jest on od  2018 roku, został ustanowiony 20 maja przez ONZ z inicjatywy Słowenii. Celem jest podkreślenie znaczenia pszczół dla pozyskiwania żywności i zwrócenie uwagi na zagrożenia dla nich. Malejąca populacja wielu gatunków owadów zapylających – przede wszystkim pszczół – jest jednym z kluczowych dla bioróżnorodności problemów. Ponad 87% gatunków roślin na świecie jest zapylanych m.in. przez pszczoły. Powodem ich ginięcia jest nieprawidłowe i zbyt częste stosowanie środków ochrony roślin, wywołujące ich zatrucie. Warto więc o pszczoły dbać.

Z okazji tego dnia w niedzielę (14.05) w godzinach od 10:00 do 16:00 na placu Jana Pawła II w Wadowicach  Apilanida przygotowała sporo atrakcji. To m.in. prelekcje i wykłady tematyczne, warsztaty wykonywania świec z wosku pszczelego, degustacje miodów, lemoniad miodowych czy  słodyczy z dodatkiem produktów pszczelich.

Ważnym punktem imprezy będzie przekazanie 200 sztuk sadzonek roślin miododajnychi kosmetyczne warsztaty mini SPA bazujące na pszczelich składnikach

Warto więc zaglądnąć na wadowicki rynek z rodziną i poszerzyć wiedzę u prawdziwych fachowców i pasjonatów tych pożytecznych owadów.

Portal WadowiceOnline.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+17 #1 Bary 2023-05-10 19:17
Oby nie było tam takich ludzi jak moja sąsiadka, która jest wielce eko i trendy, ale dwa ule ustawione pewnie ze 100 metrów od jej domu,to już przeszkadzają i robi sąsiadowi, starszemu facetowi, ciągle jakieś awantury, że jego pszczoły latają jej do ogródka.
Cytować
-16 #2 #szambelan 2023-05-11 04:21
Wam to się już w #dupach przewraca od tej ekologii. Zbastujcie
Cytować
-8 #3 Pszczółka 2023-05-13 00:53
Niech popatrzą na siebie i swoje czyny a nie lansują się i wciskają ludziom gówno.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.