Towarzystwo Miłośników Ziemi Wadowickiej zaprasza do wystawy reprodukcji obrazów Vincenta van Gogha z
Jest okazja do poznania prac Van Gogha

Towarzystwo Miłośników Ziemi Wadowickiej zaprasza do wystawy reprodukcji obrazów Vincenta van Gogha z prywatnej kolekcji prezesa Alfreda Karelusa.

W czwartek (31.03) w Czytelni Mieszczańskiej (ulica Krakowska 8 w Wadowicach) w siedzibie Towarzystwa Miłośników Ziemi Wadowickiej, w 170 rocznicę urodzin jednego z najbardziej rozpoznawalnych malarzy świata Vincenta Van Gogha, otwarto wystawę reprodukcji jego  prac.

Udostępnił swoje zbiory prywatne prezes TMZW Alfred Karelus. Można tutaj zobaczyć zdjęcia, kopie obrazów, przedmioty z motywami z dzieł artysty. Właściciel kolekcji jest znawcą i entuzjastą twórczości artysty. Zbiory to efekt kilkudziesięciu lat kolekcjonowania.

Wystawa jest czynna do końca kwietnia we wtorki, czwartki i soboty, w godzinach od 11:00 do 13:00 i od 18:00 do 20:00.

Vincent van Gogh urodził się 30 marca 1853 roku w Holandii, zmarł 29 lipca 1890 roku we Francji. Był holenderskim malarzem postimpresjonistycznym, którego dzieła doceniono dopiero po jego śmierci. Jest jednym z najbardziej znanych malarzy na świecie, którego życie naznaczone było nieszczęśliwymi miłościami i chorobą psychiczną.

Zaczął malować dopiero w wieku 27 lat, a swoje najbardziej znane dzieła stworzył w ciągu dwóch ostatnich lat życia, które zakończył w wieku zaledwie 37 lat. Pozostało po nim ponad 800 płócien, kilkaset rysunków, szkiców i litografii.

Zmarł, gdy do rany po postrzale wdała się infekcja. Nie wiadomo czy sam siebie postrzelił czy też przypadkowo został postrzelony przez niejakiego Rene Secretan.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-6 #1 gurol 2023-03-31 15:05
nie interesuje mnie to
Cytować
+2 #2 Kajetan Sampe 2023-03-31 20:28
Pojde. Uwielbiam Go po wsze czasy.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.