Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Woźnikach doczekał się wersji trójwymiarow
Kościół w Woźnikach do obejrzenia w 3D

Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Woźnikach doczekał się wersji trójwymiarowej, którą można obejrzeć na własnym komputerze, telefonie czy tablecie, nie wychodząc.

Woźnicka świątynia wzmiankowana była już w latach 1325–1327. Istniejąca świątynia wzniesiona została prawdopodobnie w 1. poł. XVI w. W pożarze 22 października 1959 roku na skutek podpalenia spłonęły stropy, dachy, wieża, fragmenty zrębu i niektóre elementy wyposażenia zabytku (m.in. prawy ołtarz boczny i skrzydło późnogotyckiego tryptyku).

W latach 1962–1963 doprowadzono do odbudowania zabytku w kształcie sprzed pożaru. Teraz, dzięki Narodowemu Instytutowi Dziedzictwa, możemy na ten zabytek spojrzeć nieco z innej perspektywy, bo dokonano jego skanowania w 3D.

Zobaczcie, jak wyszło TUTAJ.

(LG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+4 #1 rufio 2023-01-18 20:36
Świetna wizualizacja, naprawdę warto zobaczyć.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.