W Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się kolejna zbiórka pieniędzy dla cierpiącej na SMA Zosi Pająk z
W Kalwarii koleja akcja charytatywna dla Zosi ze Skawinek cierpiącej na SMA

W Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się kolejna zbiórka pieniędzy dla cierpiącej na SMA Zosi Pająk ze Skawinek. W sali widowiskowej CKSiT odbędzie się wydarzenie charytatywne „Przygotuj Święta z Zosią!”. Przygotowano sporo atrakcji!

To już kolejny raz, kiedy rodzice z Przedszkola Publicznego w Kalwarii Zebrzydowskiej organizują zbiórkę pieniędzy dla chorej dziewczynki. Tym razem w niedzielę 11 grudnia  w sali widowiskowej Centrum Kultury Sportu i Turystyki przy ulicy Niemczynowskiego 3 w Kalwarii odbędzie się wydarzenie charytatywne pod tytułem „Przygotuj Święta z Zosią!”.

Organizatorzy przewidzieli liczne atrakcje. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach zdobienia pierników, ozdób świątecznych oraz malowaniu twarzy. Dorosłych zapraszają do udziału w licytacji świątecznych prezentów oraz loterii fantowej. Na stoisku z ozdobami, będzie można kupić przepiękne własnoręcznie przygotowane przez organizatorów oraz ich znajomych dekoracje. Temu wszystkiemu będzie towarzyszyć śpiewanie piosenek świątecznych.

Do pomocy włączyły się również dzieci z przedszkola ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz uczniowie ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej, których występy będzie można zobaczyć podczas kiermaszu. Dla Zosi zaśpiewa także Maja Mamcarczyk. Gościem specjalnym będzie Martyna Stawowy, finalistka Mam Talent 2022.
A to wszystko po to, aby wesprzeć Zosię.

 

Zosia Pająk ze Skawinek (gmina Lanckorona) zmaga się z SMA - rdzeniowym zanikiem mięśni. Niedawno Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że będzie refundowało Zolgensma "najdroższego leku świata" na chorobę SMA. Niestety, jednak ze względu na wprowadzone ograniczenia (przyjmowanie innego leku) Zosia nie kwalifikuje się na refundację...

Stąd ludzie dobrej woli dwoją się i troją organizując kolejne charytatywne wydarzenia, z których dochód przeznaczony jest na zbiórkę na lek.

Zbiórka dla Zosi na platformie siepomaga.pl TUTAJ

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+2 #1 Mysza 2022-12-01 13:23
Brawo.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.