Jak zwykle przed świętami  na wadowickim rynku odbędzie się bożonarodzeniowy jarmark. Na centralnym
Tegoroczny jarmark bożonarodzeniowy z Martą Bizoń i zbiórką dla Oliwierka

Jak zwykle przed świętami  na wadowickim rynku odbędzie się bożonarodzeniowy jarmark. Na centralnym placu miasta można kupić rękodzieła, zabawki, prezenty i inne smakołyki. Nie zabraknie też tradycyjnej wigilii u Wojtyłów którą w tym roku uświetni Marta Bizoń. Odbędzie się też zbiórka dla Oliwierka z Wadowic cierpiącego na SMA.

Święta za pasem, stąd Urząd Miejski w Wadowicach jak co roku zaprasza na wadowicki jarmark i wigilię u Wojtyłów. Od 16 grudnia w domkach handlowych wystawcy będą oferowac rękodzieła i upominki: drewnianą i ceramiczną biżuterią, anioły, szyte lalki, góralskie skarpety, czy zabawki edukacyjne, które idealnie zaprezentują się pod bożonarodzeniowym drzewkiem. Nie zabraknie też lokalnych miodów, słodkich pierników, tradycyjnych wędlin, domowych wypieków od gospodyń, kiszonych żurków i barszczyków, win, konfitur, słodyczy czy gorących oscypków. Domki handlowe będą otwarte codziennie w godzinach od 10:00 do 17:00 aż do 23 grudnia.

Wydarzenie, które z pewnością trzeba odwiedzić, to wigilia u Wojtyłów. Ta charytatywna impreza co roku cieszy się u nas niesłabnącą popularnością, a tym razem mamy nadzieję zgromadzić jeszcze większą liczbę uczestników – właśnie dlatego przygotowaliśmy bogaty program. Dlatego nie gotujcie obiadu w domu, tylko weźcie ze sobą gotówkę i przybywajcie na wadowicki rynek, by we wspaniałej atmosferze wesprzeć szczytny cel wydarzenia – informuje Urząd Miejski w Wadowicach.

W niedzielę 18 grudnia od godziny 13:00 gospodynie i gospodarze z gminnych kół będą częstować wyśmienitymi potrawami, a dzieciaki zabawiać będzie niezastąpiony przy takich okazjach Święty Mikołaj. W wydarzeniu wezmą udział wszystkie działające na naszym terenie koła: Koło Gospodyń Wiejskich w Jaroszowicach, Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Sołectwa Jaroszowice-Zbywaczówka, Koło Gospodyń Wiejskich w Choczni, Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Babicy, Koło Gospodyń Wiejskich w Wysokiej, Koło Gospodyń Wiejskich „Na Dzwonku” w Gorzeniu Dolnym orz Koło Gospodyń Wiejskich „Zarąbianki” w Kleczy

Tradycyjnie poczęstunek będzie się odbywał w systemie Wrzuć datek i częstuj się! Każda otrzymana do puszek złotówka zostanie przekazana na rzecz zbiórki pieniężnej Oliwierka Komana z Wadowic, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni (SMA).

Imprezę wzbogacą wyjątkowe występy artystyczne. W koncercie kolęd i pastorałek zagoszczą na naszej scenie artyści ze Stowarzyszenia Meloarte. Po występie młodych artystów na scenie pojawi się długo już nieobecna u nas rodowita wadowiczanka, aktorka krakowskiego Teatru Ludowego Marta Bizoń.

Na koniec prawdziwa gratka dla dzieciaków – świąteczny spektakl teatralny! W tym roku na wadowickiej scenie zagości przedstawienie pod tytułem „Święty Mikołaj i córka króla Zimlandii”. Po spektaklu odbędzie się rozdanie nagród w konkursach dla dzieci.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

0 #1 Mysza 2022-11-29 13:29
Nic specialnegooooo o.... ciąg dalszy.
Cytować
+9 #2 mika 2022-11-29 20:09
a dlaczego nie zbieracie tez dla zosi pajak ,ktora tez jest chora na sma ,czy ona jest inna.
Cytować
+1 #3 Bieda 2022-11-29 20:15
Cytuję mika:
a dlaczego nie zbieracie tez dla zosi pajak ,ktora tez jest chora na sma ,czy ona jest inna.

Bo zbiera się na ludzi bogatych taka jest zasada opozycji.
Cytować
+4 #4 mika 2022-11-29 20:34
do bieda-bardzo to jest smutne,bogaty ma biedny nie.pis podzielil
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.