Zakończone zostały prace przy renowacji kaplicy św. Bartłomieja w Bachowicach. Obiekt ten od wielu la
Kaplica w Bachowicach jak nowa

Zakończone zostały prace przy renowacji kaplicy św. Bartłomieja w Bachowicach. Obiekt ten od wielu lat znajdował się w katastrofalnym stanie.

Dzięki staraniom mieszkańców Bachowic zrzeszonych w Społecznym Komitecie Renowacji Kaplicy św. Bartłomieja w Bachowicach, Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa pozyskała dotację gminną w wysokości 300 tysięcy złotych na remont  obiektu, niezwykle ważnego dla społeczności Bachowic, jak i całej gminy Spytkowice.

W ramach realizacji zadania wykonano szereg niezbędnych prac, takich jak kompleksowy remont dachu, wykonanie nowej elewacji budynku, wykonanie nowych posadzek wewnątrz obiektu, tynków wewnętrznych, czy wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. Całkowita wartość prac przekroczyła 360 tysięcy złotych.

Dziękuję za zaangażowanie społeczności Bachowic, która również wsparła remont swoimi prywatnymi pieniędzmi. Za zaangażowanie w kwesty i zbiórki na rzecz renowacji oraz uchwalenie zaproponowanego przeze mnie budżetu na ten rok, który zabezpieczył wspomniane wcześniej pieniądze na ten cel dziękuję miejscowym działaczom społecznym, Sołtysowi, Radnym. Księdzu Jerzemu Skórkiewiczowi dziękuję za współpracę i odwagę w podejmowaniu decyzji, a Panu Marianowi Suskiemu za kierowanie pracami. Podziękowania kieruję szczególnie do Tadeusza Dębskiego i Tadeusza Kurdziela, którzy na bieżąco prowadzili rozmowy, konsultacje w sprawie dotacji, rozmawiali z firmami, pilnowali prac i pewnie wykonali przy tej inwestycji milion innych czynności, o których nawet nie wiem – nie ukrywa radości wójt gminy Mariusz Krystian.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+8 #1 Bezbożna 2022-11-28 23:23
Chciałabym się uprzejmie dowiedzieć kto osobiście w moim, jako Podatniczki imieniu zadecydował o przyznaniu tej budowie dotacji w wysokości 300 000,- zł. Wątpię czy się dowiem i wątpię, czy ten post wytrzyma na witrynie 24 godziny. Przepraszam – dziękuję.
Cytować
+1 #2 Han 2022-11-29 05:46
Cytuję Bezbożna:
Chciałabym się uprzejmie dowiedzieć kto osobiście w moim, jako Podatniczki imieniu zadecydował o przyznaniu tej budowie dotacji w wysokości 300 000,- zł. Wątpię czy się dowiem i wątpię, czy ten post wytrzyma na witrynie 24 godziny. Przepraszam – dziękuję.

To taki ....,.. szkoda słów.
Cytować
+10 #3 wstyd 2022-11-29 06:49
ale na leczenie dzieci to nie ma, obłudnicy !!
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.