Sporo emocji i wspaniała trzydziestoosobowa obsada "Larw". która zachwyciła zebraną publiczność, kt
Premiera udana. Licealiści zachwycili swoim spektaklem publiczność

Sporo emocji i wspaniała trzydziestoosobowa obsada "Larw". która zachwyciła zebraną publiczność, która szczelnie wypełnia salę domu kultury w Andrychowie. Licealiści z koła  teatralnego C'est la vie stanęli na wysokości zadania, honorując dwusetną rocznicę romantyzmu.

Od kilku tygodni działające od lat przy andrychowskim Liceum Ogólnokształcącym koło teatralne C'est la vie  we współpracy z fundacją Gotowi do działania przenosił się w Mickiewiczowskie światy i zaświaty, tworząc spektakl "Larwy", honorując w ten sposób dwusetną rocznicę romantyzmu.

Premiera odbyła się w środę (23.11) o godzinie 18:00 w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie. Przyciągnęła sporą publiczność, która owacjami nagrodziła grę młodych aktorów.

Tyle emocji...tyle wzruszeń...Na scenie sam romantyzm...Słowa wieszcza w interpretacji licealistów poruszyły czułą strunę: -tęsknotę...za światem, w którym rządzi miłość, w którym wierzy się," że Jasio być musi przy swej Karusi..." a każda zbrodnia musi być ukarana...Dziękuję całemu zespołowi "C'est la vie", za to, że swoją grą, śpiewem i tańcem przypomniał nam, że najważniejsze jest "patrzeć oczyma duszy – podsumowała premierę Katarzyna Przebinda Niemczyk, dyrektorka andrychowskiego I LO.

Wydarzenie finansowane jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w partnerstwie z Domem Kultury w Kętach, CKiW w Andrychowie  i Miejskim Domem  Kultury w Andrychowie. Scenariusz i reżyseria: Iwona Kaczmarek, scenografia i stroje: Iwona Boba, Agnieszka Bok, muzyka: Michał Wódz. Artyści: Grupa teatralna C’est la vie” ILO im. Marii Skłodowskiej - Curie w Andrychowie.

Spektakl będzie można obejrzeć również w czwartek (24.11) o godzinie 11:00 w Domu Kultury w Kętach

>

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+8 #1 Zygmunt 2022-11-24 11:11
Piękny spektakl,brawa dla organizatorów i aktorów.
Życzę dalszych sukcesów.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.