Koło Gospodyń Wiejskich w gminie Tomice ma już 90 lat! Z tej okazji wydano bogato ilustrowane wydawnic
Koło Gospodyń Wiejskich w Tomicach ma już 90 lat! Z tej okazji wydano książkę

Koło Gospodyń Wiejskich w gminie Tomice ma już 90 lat! Z tej okazji wydano bogato ilustrowane wydawnictwo będące podsumowaniem jego działalności w ciągu tych dziesięcioleci.

90 lat temu, 13 listopada 1932 roku, z inicjatywy sekretarza Kółka Rolniczego w Tomicach i delegata Okręgowego Towarzystwa Rolniczego w Wadowicach Józefa Śliwy, kierowniczka Szkoły Powszechnej w Tomicach Wiktoria Sapińska założyła Koło Gospodyń Wiejskich, do którego przystąpiło wtedy 33 członkiń. Tegoroczny jubileusz stał się doskonałą okazją do spisania bogatej historii koła, które przez ten czas aktywnie działało na rzecz swojego środowiska, zarówno w gminie Tomice, jak i poza jej granicami.

Opracowania podjął się Ryszard Góralczyk ze współpracy z Grzegorzem Łopateckim. Kilka miesięcy pracy zaowocowało wydaniem bogato ilustrowanego wydawnictwa będącego podsumowaniem 90 lat działalności Koła Gospodyń Wiejskich w Tomicach. Publikacja ukazała się dzięki przychylności wójta Witolda Grabowskiego oraz wsparciu finansowemu gminy Tomice.

Oficjalną prezentację nowe wydawnictwo miało podczas uroczystości 90-lecia KGW w Tomicach, która odbyła się w sobotę (19.11). Książka dostępna jest bezpłatnie u pań z tomickiego Koła lub w Urzędzie Gminy Tomice.

(LG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.