W ostatni weekend czerwca odbędą się tegoczne Dni Andrychowa oraz jubileuszowej, dziesiątej edycji Ba
W weekend tegoroczne Dni Andrychowa i Bajkolandia

W ostatni weekend czerwca odbędą się tegoczne Dni Andrychowa oraz jubileuszowej, dziesiątej edycji Bajkolandii.  Zobaczcie, co przygotowano.

Dni Andrychowa to cykliczna impreza kierowana do mieszkańców gminy Andrychów w każdym wieku i znakomita okazja do wspólnej zabawy. Święto miasta w tym roku odbędzie się w sobotę (25.06) na Placu Mickiewicza. Tradycyjnie już miejskie świętowanie wypełnione będzie muzyką rozrywkową.

W programie koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej – swoje największe przeboje zaprezentują uwielbiani przez publikę Mateusz Mijal  oraz zespół Enej. Podczas tegorocznej imprezy nie zabraknie także występów lokalnych artystów, wystąpią: Andrychowska Kapela Wujka Jaśka, Ludowy Zespół Pieśni i Tańca Andrychów, pochodzący z Rzyk artysta Konrad, zespół muzyczny Kolekcja.

A poza sceną? Również zaplanowano sporo przyjemności i pyszności. Dla najmłodszych uczestników przewidziano strefę rekreacyjną (dmuchańce) oraz kącik animacyjny. Ponadto będzie można obejrzeć wystawę prac członków Stowarzyszenia Grupa Twórców MY, a także wziąć udział w warsztatach rysunku dla każdego prowadzonych przez artystów tej grupy. Dodatkową atrakcją będzie bogata strefa gastronomiczna.

Z kolei w niedzielę (26.06) około południa nastąpi otwarcie bramy jubileuszowej, dziesiątej edycji Bajkolandii. W tym dniu władzę nad Andrychowem przejmie „Mały Burmistrz”, jego zastępcy i… dzieci! Centralny punkt miasta – Park Miejski – stanie się przestrzenią świetnej zabawy dla całych rodzin.

Zaplanowano, m.in: barwny korowód z udziałem reprezentacji szkół – prowadzony przez dzieci, młodzież i Orkiestrę Dętą OSP Roczyny, występy i pokazy lokalnych grup artystycznych, zabawy ruchowo-taneczne, twórcze warsztaty i sektory tematyczne (sektory: zabaw integracyjnych, edukacyjne, sportowe, plastyczne), konkursy.

Ponadto uczestnicy imprezy będą mogli obejrzeć pokazy: sztuk walki, pierwszej pomocy, samochodów, strażackie i wozów policyjnych, wziąć udział w podchodach z Detektywem Piąteczką czy sprawdzić się w Grze Miejskiej, spędzić miłe i pyszne chwile w kawiarence lub strefie gastronomicznej oraz poszaleć na dmuchanym placu zabaw.

W programie także  szereg atrakcji organizowanych przez Fundację „Promyczek” (która w ten sposób pragnie uczcić 10-lecie swojej działalności), spektakl Teatru Ruchu FORMA  „Droga” – bajka inspirowana historią Calineczki z baśni Jana Christiana Andersena, radosne muzyczne spotkanie z piosenkami ze świata bajek Disneya – koncert Małgorzaty Szybisty „Mam tę moc” oraz pełne muzyki i śpiewu, ale też bardzo pouczające, przedstawienie w wykonaniu aktorów Studia YAPA  „Baju baj”.

Koniec imprezy będzie należał do wyjątkowych andrychowskich artystów – w 20. rocznicę powstania zespołu Druga strona Lustra  i zarazem pierwszą rocznicę śmierci jednego z jego założycieli – Zygmunta „Zigiego” Tomali – zespół zagra po raz ostatni. By uczcić jubileusz, pamięć Przyjaciela i by pożegnać się z publicznością, która przez te wszystkie lata wspierała ich działalność artystyczną. Działalność artystyczna Drugiej Strony Lustra to nie tylko historia wspólnej muzyki, ale przede wszystkim – historia wspólnej przyjaźni…

 

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+5 #1 i znów 2022-06-15 12:48
i znów dowód ze okoliczne miasta kulturowo organizacyjnie przed wadowicami
A ciul z łaczan usunał regge most i chce zniszczyć wenecje WSTYD
Cytować
-2 #2 Cyrk 2022-06-15 15:19
Bo na regge most przyjezdzali cpuny z Lonczan dlatego nie ma tego.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.