Od kilku dni do czytelników spływają pierwsze papierowe egzemplarze drugiego tomu książki o Elvisie
Pierwsze drukowane egzemplarze książki Mariusza Ogiegły o Elvisie już u czytelników

Od kilku dni do czytelników spływają pierwsze papierowe egzemplarze drugiego tomu książki o Elvisie Presleyu "Elvis: Wszystkie płyty króla" Mariusza Ogiegły, pasjonata i fana z Tomic. Do końca tygodnia można je kupić w niższej cenie na stronie wydawnictwa!

Dwa lata temu ukazała się pierwsza część książki „Elvis. Wszystkie płyty króla”, poświęcona twórczości muzycznej Presleya i koncentrująca się na latach 1956 - 1966. Jej autorem jest Mariusz Ogiegło z Tomic, wielki fan i znany miłośnikom popularyzator twórczości Elvisa Presleya w Polsce o którym nieraz już pisaliśmy. Muzyką króla rock'n'rolla zafascynował się jeszcze w podstawówce. W 2011 roku założył docenionego w środowisku bloga ELVIS: Promised Land, na którym regularnie publikuje newsy na temat swojego idola, autorskie artykuły jak również wywiady z osobami z najbliższego otoczenia wokalisty.

Z okazji pięciolecia istnienia strony wydał książkę "Elvis. Człowiek, którego nigdy nie zapomnisz" (wyd. Kaligrafia, 2016). Na temat legendarnego piosenkarza pisał zarówno dla portali internetowych takich jak Interia.pl, Styl.fm, DlaStudenta.pl i ArtRock.pl jak i dla magazynów "Twój Blues" i "Magazyn Muzyczny Brzmienia". Okazjonalnie współpracuje również z polskim oddziałem Sony Legacy. "Elvis: Wszystkie płyty króla" to jego druga książka, która ukazała się najpierw jedynie w wersji elektronicznej.

Czytelnik w pierwszej części książki otrzymał unikalną okazję prześledzenia fonograficznej kariery legendarnego króla rock'n'rolla od chwili wydania jego debiutanckiego albumu poprzez pełne sukcesów lata pięćdziesiąte aż do momentu zrealizowania longplaya "Paradise, Hawaiian Style" będącego ścieżką dźwiękową z filmu pod tym samym tytułem. Pierwszą część książki docenił dziennikarz muzyczny Andrzej Olechowsk, który mówił o niej zarówno w audycji "Goście Passenta" w radiu Tok.Fm jak i w przesłanym do autora mailu.

Od ponad tygodnia do czytelników spływają pierwsze papierowe egzemplarze  drugiego tomu „Wszystkich płyt króla”, koncentrujący się na latach 1966 - 1977. Jak mówi nam autor, publikacja rozpoczyna się historią filmu i płyty "Spinout" z 1966 roku, następnie odkrywa historię powstawania takich albumów jak nagrodzone Grammy "How Great Thou Art" czy "He Touched Me", odsłania przed nimi kulisy powstania legendarnego programu stacji NBC z 1968 roku jak również zabiera go widownie największych sal koncertowych - w Las Vegas, nowojorskim Madison Square Garden czy na Hawajach. Opowieść kończy się za murami Graceland, w pokoju zwanym dzisiaj Jungle Room (pokój dżungla), w którym Elvis Presley dokonał swoich ostatnich w życiu nagrań.

 

Publikacja, podobnie jak poprzednio, dostępna jest na stronie wydawnictwa My Book w dwóch wariantach, tradycyjnym drukowanym oraz w wersji elektronicznej (ebook). Do końca tygodnia wydanie papierowe jest w niższej  cenie (65 zamiast 99 złotych). Tam również można zapoznać się z jej fragmentem. Książka dostępna jest też w Emiku

Polecamy nie tylko dla fanów!

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.