Wadowickie Centrum Kultury zaprasza na wernisaż wystawy grafik Macieja Hojdy - Prospectus. Artysta zajmu
WKC zaprasza na wernisaż wystawy Macieja Hojdy

Wadowickie Centrum Kultury zaprasza na wernisaż wystawy grafik Macieja Hojdy - Prospectus. Artysta zajmujący się na co dzień grafiką cyfrową, proponuje podróż po abstrakcyjnych przestrzeniach “nie z tego świata”.

„Prospectus [łac. perspektywa, widok, pole (sposób) widzenia] to cykl grafik cyfrowych, w których zajmuję się tym, w jaki sposób nasz punkt widzenia, perspektywa spojrzenia, sposób poruszania się w określonym czasie, wpływają na percepcję naszej przestrzeni.  Wychodząc od realnej przestrzeni naszej obecności, poprzez przekształcenie przestrzeni sugerowanej na płaszczyźnie, syntezę różnych widoków perspektywicznych, odkrywam nowe wymiary przestrzeni, dochodzę do przestrzeni abstrakcyjnej, można powiedzieć… nie z tego świata.”

Maciej Hojda urodził się w Suchej Beskidzkiej. Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem oraz Wydziału Grafiki ASP w Krakowie w pracowni prof. Wojciecha Krzywobłockiego. W 1997/1998 r.   był stypendystą w École des Beaux-Arts de Toulouse. W 1994 roku otrzymał nagrodę im. Antoniego Kenara, a w 1997r.  nagrodę D’Ann & Gus Mazzocca. Jego prace można było bejrzeć na wystawach w Polsce i zagranicą m.in., Wiedniu, Cremonie, Moskwie, Bradford (Wielka Brutania), Bitoli  (Macedonia) nie wspominając o Krakowie, rodzinnej Suchej Beskidzkiej, Wadowicach i Zatorze.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek (28.01) o godzinie 18:00. Wstęp  wolny! Obowiązują maseczki.

Wystawa potrwa do 21 lutego. Ekspozycja będzie otwarta dla publiczności w godzinach pracy WCK. W dni świąteczne w godzinach pracy Kina Centrum.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.