Sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz generalny konserwator zabytków dr
Jest nowa małopolska wojewódzka konserwator zabytków

Sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz generalny konserwator zabytków dr Jarosław Sellin skierował do wojewody małopolskiego Łukasza Kmity wniosek o powołanie na stanowisko małopolskiego wojewódzkiego konserwatora zabytków dr inż. arch. Dominiki Długosz.

W środę (19.01) odpowiadając na ten wniosek, wojewoda Łukasz Kmita powołał dr inż. arch. Dominikę Długosz od czwartku (20.01) na stanowisko małopolskiego wojewódzkiego konserwatora zabytków.

Dotychczas Doktor Dominika Długosz pełniła funkcję Zastępcy Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Dziękuję za dotychczasowe zaangażowanie na tym stanowisku i życzę powodzenia w kierowaniu Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków. Kraków i Małopolska są pełne zabytków. To nasze szczególne dziedzictwo. Dlatego jego ochronę traktuję priorytetowo. Inwestycje budowlane muszą być realizowane z poszanowaniem zabytków. Trzeba skutecznie przeciwdziałać wszelkim próbom ich zniszczenia. Tu potrzeba silnej ręki konserwatora i takie są moje oczekiwania: nie tylko opieka nad zabytkami, ale także ich aktywna i bezkompromisowa ochrona, a przy tym sprawny i dobrze zorganizowany urząd – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.


Dr inż. arch. Dominika Długosz pracuje w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków w Krakowie od 12 lat. Pracę w WUOZ rozpoczęła od stanowiska inspektora ds. zabytków nieruchomych. Od 2018 roku zajmowała stanowisko zastępcy małopolskiego wojewódzkiego konserwatora zabytków.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 Ja 2022-01-20 11:11
Znam 4 Dominiki - mówię wam to zły wybór.
A jaki był temat pracy doktorskiej pani architkt - może ktoś wie
Cytować
0 #2 sekretarz 2022-01-24 19:06
no wiadomo ,nasz wybur to nasz buc nie dyskutowac matoly ,,,chwala wadzy,,,
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.