Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach uruchamia interaktywną rodzinną grę mu
Papieskie muzeum rusza z interaktywną grą

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach uruchamia interaktywną rodzinną grę muzealną, która poprzez zabawę pomoże poznać osobę Karola Wojtyły – Jana Pawła II. Gra trafi do oferty stałej placówki.

Od wtorku (18.01) w Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach będzie można wziąć udział w interaktywnej rodzinnej grze muzealnej – wystarczy pobrać bezpłatną aplikację oraz dostępną w kasie biletowej kartę zadań. Zagadki i zadania do wypełnienia pomogą rozwiązać główne hasło. Taka forma zwiedzania będzie atrakcyjna dla najmłodszych i pozwoli im – także poprzez zabawę – poznać osobę Karola Wojtyły – Jana Pawła II. Gra trafi do oferty stałej placówki.

W grze muzealnej będzie można wziąć udział w ramach zakupionego biletu do muzeum. Wystarczy pobrać ze sklepu Google Play lub App Store bezpłatną aplikację  „Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II” i wybrać odpowiednią ścieżkę zwiedzania. Rozwiązując zadania na otrzymanej karcie zadań oraz zgodnie z informacjami zawartymi w aplikacji, dzieci wraz z rodzicami będą miały możliwość rozszyfrowania głównego hasła, a jednocześnie poznania patrona muzeum.

Do korzystania z aplikacji konieczne będą słuchawki, dlatego warto zabrać własne lub zakupić jednorazowe w kasie placówki (z uwagi na czas przejścia ścieżki zwiedzania z grą – około 70 minut, karty zadań będzie można pobrać w kasie muzeum do godziny 14:30).

Opracowana ścieżka zwiedzania zawiera nie tylko instrukcje potrzebne do zdobycia hasła w grze, ale także najważniejsze informacje o eksponatach. Jest przede wszystkim opowieścią o życiu Karola Wojtyły od narodzin, poprzez lata młodzieńcze spędzone w Wadowicach, aż po ostatnie dni pontyfikatu papieża Jana Pawła II.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 Mieszkaniec 2022-01-14 16:22
Niech to pseudo muzeum powie jak bardzo turystyka za czasów pana z łączan spadła i liczba odwiedzin !!!
Bo to są konkretne braki .
Zresztą w całym mieście turystyka jak i lokale po prosu padły dzięki kalusiowi
Podobnie były z caryca i frączkami ech smutne czasy a teraz jeszcze smutniejsze
Cytować
0 #2 Marianno 2022-01-18 06:33
Dobre czasy dla tego muzeum się skończyły. Szukają różnych rozwiązań ale to wiele nie pomoże w przyciągnięciu odwiedzających.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.