Wadowiczanie Krzysztof Sarapata i Tomasz Kotaś, znani mieszkańcom z genialnego filmu przyrodniczego "Z
Krzysztot Sarapata i Tomasz Kotaś kręcą nowy film. Możecie ich wesprzeć!

Wadowiczanie Krzysztof Sarapata i Tomasz Kotaś, znani mieszkańcom z genialnego filmu przyrodniczego "Z nurtem życia" z głosem Krystyny Czubówny jako narratorki, kręcą nowy obraz. Można ich w tym wesprzeć! Co to będzie tym razem?

Krzysztof Sarapata i Tomasz Kotaś, wadowiczanie, znani m.in. mieszkańcom z wyjątkowego filmu przyrodniczego  "Z nurtem życia" kręcą kolejny obraz. Nowe dzieło nosi tytuł "Szepty lasu".

Za pomocą obrazów, narracji, dźwięków i muzyki chcemy zabrać widza w sentymentalną, emocjonalną podróż. Film przyrodniczo dokumentalny „Szepty Lasu” to ekscytująca podróż w dziewicze zakątki magicznego świata pełnego tajemnic skrywanych w korze wiekowych drzew, miękkości wilgotnego mchu, szemrzącym, chłodnym strumieniu, czy pomrukach dzikich zwierząt. To opowieść widziana oczami wyjątkowych mieszkańców unikalnego prastarego lasu – niedźwiedzia, rysia i wilka, których losy splatają się na górskim szlaku. Poznamy ich w sytuacjach stawiania czoła codziennymi trudnościom związanym z przetrwaniem i wychowaniem młodych, podporządkowanym cykliczności pór roku – informują autorzy.

W filmie, podobnie jak w "Z nurtem życia" nie zabraknie wyjątkowego głosu Krystyny Czubówny. Obraz jest kręcony w naszych okolicach a konkretnie w babiogórskich lasach czy Zawoi.

 

Podczas realizacji zdjęć staramy się uchwycić jak najwięcej piękna i różnorodności naszych rodzimych terenów Małopolski. Zamykamy w kadrach rdzennych mieszkańców lasu, którzy nie mają prawa głosu i nie mogą obronić swego domu. Tworzymy pamiątkę dla przyszłych pokoleń, jak również wspomnienie dla znających i odwiedzających te urokliwe i pełne rozmaitych gatunków flory i fauny miejsca – dodają autorzy.

Jak mówią od samego początku wiedzieli, że przedsięwzięcie będzie ogromne i trudne ale zaplanowali dopracowany w szczegółach film przyrodniczy o tajemnicach flory i fauny jednego z piękniejszych zakątków Polski, Babiogórskiego Parku Narodowego. Cały materiał  filmowy zarejestrowany zostanie w formacie RAW, dzięki czemu  jego edycja będzie pracochłonna ale wpłynie na doskonałe odwzorowanie klimatu i barw.

 

Jak nam mówią, film powstaje już w sumie 2 lata a do kin ma wejść w 2024 roku. Mierząc się z tak wielkim projektem, muszą wziąć pod uwagę tysiące godzin spędzonych w terenie, setki godzin nagranych materiałów, archiwizacji, montażu, koloryzacji, osobnego dogrywania dźwięków, post-produkcji dźwięku przestrzennego, specjalnie komponowanej muzyki pod film, lektoratów całej kampanii marketingowej w social mediach, radio, tv, itd. Tworzenia plakatów, ulotek związanych z dystrybucją kinową, a to nie są wszystkie elementy, o które muszą zadbać.

 

To wszystko generuje koszty, więc autorzy uruchomili zbiórki. Każdy może wesprzeć ich w tym przedsięwzięciu klikając tutaj:


https://patronite.pl/SzeptyLasu
https://zrzutka.pl/55gzrs

Strona filmu https://www.szepty-lasu.pl/

Miło nam poinformować, że portal WadowiceOnline.pl jest partonem medialnym filmu.

 

(Marcin Guzik)
(zdjęcia: materiały Krzysztofa Sarapaty i Tomasza Kotasia)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.