Muzeum Miejskie w Wadowicach zaprasza na wyjątkowe spotkanie z  jedynym polskim astronautą, Mirosławe
Muzeum zaprasza na spotkanie z Mirosławem Hermaszewskim, jedynym polski, astronautą!

Muzeum Miejskie w Wadowicach zaprasza na wyjątkowe spotkanie z  jedynym polskim astronautą, Mirosławem Hermaszewskim! Bezpłatne wejściówki na to spotkanie można odebrać w sekretariacie WCK.

Podczas wykładu, który zaplanowano w piątek (24.09) o godzinie 17:00 w sali teatralnej Wadowickiego Centrum Kultury, prelegent opowie o swoich przygotowaniach do lotu w kosmos i samej wyprawie prezentując m.in. wykonane przez siebie wówczas fotografie.

W jednym z wywiadów udzielonych w mediach bohater spotkania podkreślał, że lot w czerwcu 1978 roku był nie tylko przeżyciem estetycznym ale i duchowym. “Ziemia widziana z kosmosu jest tak piękna i wzniosła, że nie da się od niej oderwać wzroku. Jest wielką błękitno-białą kulą, którą oblatuje się dookoła w 90 minut. Jest dzień, a za chwilę noc, która trwa tylko 37 minut. Wschody i zachody słońca następują krótko po sobie. W tej całej gamie kolorów aż chce się śpiewać”. Po spotkaniu będzie można otrzymać od M. Hermaszewskiego autograf.

Hermaszewski po wielomiesięcznych przygotowaniach w Gwiezdnym Miasteczku pod Moskwą, latem 1978 roku wraz z Piotrem Klimukiem wziął udział w misji kosmicznej na statku Sojuz 30. Spędził na orbicie osiem dni, 126 razy okrążył Ziemię. Polska była czwartym krajem – po ZSRR, USA i Czechosłowacji – którego obywatel poleciał w kosmos.

Współorganizatorem spotkania jest gmina Wadowice

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 Y 2021-09-16 13:43
Ciekawe czy yy yy Czarnecki też yy będzie
Cytować
0 #2 Argo 2021-09-17 06:09
Nie ma już wejsciówek. Bardzo szybko się rozeszły
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.