Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach rusza z nowym cyklem podcastów dotycząc
Papieskie muzeum rusza z nowym cyklem podcastów

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach rusza z nowym cyklem podcastów dotyczących papieskich encyklik.

„Na ścieżkach myśli Jana Pawła II” to czternastoodcinkowy cykl podcastów przygotowanych przez Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. Jesienna pogoda często nie sprzyja spacerom w plenerze, dlatego zachęcamy Państwa do wybrania się w inną, bardziej duchową i intelektualną wędrówkę.

Wśród owoców pontyfikatu Jana Pawła II znajduje się 14 encyklik - jednych z najważniejszych papieskich dokumentów. Są to publikacje najwyższe nie tylko rangą, ale także poruszająca najistotniejsze społeczne i doktrynalne zagadnienia. Chociaż są one zróżnicowane tematycznie, to warto czytać je w „komplecie”, tak aby pełniej zrozumieć przesłanie myśli Papieża Polaka. Na spotkanie z tymi często teologicznie i filozoficznie trudnymi tekstami, poprosiliśmy dwóch wybitnych profesorów Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie - Księdza Roberta Woźniaka oraz Księdza Damiana Wąska. Przybliżą oni historię powstania tekstów, ich treść i źródła. W interpretacji wybranych fragmentów pomogą Państwu dwaj aktorzy - Piotr Piecha i Marcin Kobierski. Pragniemy, aby przygotowane podcasty były zaproszeniem do sięgnięcia po całość tekstów czternastu encyklik. Mamy nadzieję, że tak mała próba papieskich tekstów będzie zachętą do tego, aby zgłębiać myśl Ojca Świętego – informuje Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.

Odcinki podcastów będą miały swoją premierę w każdy piątek, poczynając od 10 września, o godzinie 19:00 na stronie internetowej muzeum, profilu Facebook i YouTube. Materiał dostępny będzie również na platformach Spotify oraz Google Podcasts.


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.