Na wadowickim stadionie Skawy odbędzie się piknik militarny. Przygotowano sporo atrakcji, zobaczcie szc
Drukuj
Wadowice organizują na stadionie piknik militarny

Na wadowickim stadionie Skawy odbędzie się piknik militarny. Przygotowano sporo atrakcji, zobaczcie szczegóły.

W niedzielę (1.08) w godzinach od 14:00 do 21:00 Urząd Miejski w Wadowicach na stadionie MKS Skawa organizuje piknik militarny. Zaprezentują się tutaj jednostki wojskowe, policja, straż pożarna, służba więzienna i stowarzyszenia proobronne, które będą prezentować swoje wyposażenie. Sporą atrakcją ma być rekonstrukcja historyczna bitwy z okresu II wojny światowej. Do zobaczenia będzie również samochód legendarnego Hansa Klossa a także prawdziwy czołg.

Nie zabraknie pokazu sztuk walki i samoobrony, testowania sprzętu do wykrywania min, żołnierskiej kuchni, strefy zabaw dla najmłodszych i wielu innych atrakcji.

Jako, że 1 sierpnia przypada kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, nie zapomniano także o uczczeniu o godzinie 17:00 godziny "W".

Dla miłośników muzyki zaprezentują się orkiestry dęte z Choczni i Kleczy, a na koniec wystąpi Olga Avigail w koncercie szlagierów międzywojennych.

W ramach Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19 w Wadowicach podczas pikniku, od godziny 14:00, będzie działał utworzony  przez gminę Wadowice i „Neurocentrum Merta s.j.” punkt szczepień. Każdy chętny będzie mógł poddać się szczepieniu przez profesjonalny zespół medyczny wybraną przez siebie szczepionką  (Pfizer, Moderna, AstraZeneca i Johnson & Johnson).

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Kultura:

23 Dni Dziedzictwa w Jaszczurowej. Można było zwiedzać niedostępny na co dzień dwór

18 par z Kalwarii Zebrzydowskiej obchodziło uroczyście 50 lat małżeństwa. Dostali medale od prezydenta

Jest grant na cyfryzację Wadowickiego Centrum Kultury

Kalwaria zaprasza na żywą wystawę "Z Góry Kalwaryjskiej"

Muzeum zaprasza na spotkanie z Mirosławem Hermaszewskim, jedynym polski, astronautą!