To będzie chyba spora gratka dla fanów twórczości "Cudownej Czwórki" jak i muzyki klasycznej. Podcza
Na tym koncercie usłyszymy mariaż piosenek Beatlesów i muzyki Vivaldiego!

To będzie chyba spora gratka dla fanów twórczości "Cudownej Czwórki" jak i muzyki klasycznej. Podczas koncertu w ogrodzie wadowickiej  Kaflarni, widzowie będą mogli usłyszeć niecodzienne połączenie twórczości Antoniego Vivaldiego i piosenek zespołu The Beatles!

Podczas koncertu w sobotni (17.07) wieczór o godzinie 20:00  publiczność zgromadzona w ogrodzie w Kaflarni przy Alei Matki Bożej Fatimskiej  66 w Wadowicach, będzie mogła usłyszeć niecodzienne muzyczne połączenie twórczości Antonio Vivaldiego i zespołu The Beatles. Takiego niezwykłego zabiegu dokonał Peter Breiner – kompozytor pochodzenia słowackiego, działający obecnie w Anglii.

Wykonania podjęła się grupa zaprzyjaźnionych muzyków, współpracujących na co dzień z renomowanymi orkiestrami (m.in. Filharmonią Krakowską, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Capellą Cracoviensis, Teatrem Bellini Catania). Zespół tworzą: Kinga Bocheńska-Szostak (skrzypce), Sandra Hejnowska (skrzypce), Barbara Szpakiewicz (skrzypce), Artur Łuczak (altówka), Joanna Pawlik (wiolonczela), Wojciech Bugajski (kontrabas), Magdalena Chmielowska-Malec (klawesyn oraz inicjator projektu).

Dzieła, które będzie można usłyszeć podczas plenerowego koncertu wykorzystują tematy słynnych koncertów m.in. skrzypcowych z cyklu Cztery pory roku Antonio Vivaldiego w połączeniu z piosenkami Beatlesów (m.in. Paperback Writer, Girl, Help!, Because, Back in the U.S.S.R).

Serdecznie zapraszamy melomanów, wielbicieli muzyki barokowej oraz wszystkich fanów The Beatles! – zachecają muzycy.

Wstęp wolny! W przypadku złych warunków atmosferycznych koncert odbędzie się w budynku Kaflarni.

Wydarzenie muzyczne realizowane jest w ramach projektu ogłoszonego przez Wadowickie Centrum Kultury  „Szukamy InicJATYWY”, którego inicjatorką jest Magdalena Chmielowska–Malec, artystka związana z Wadowicami i Suchą Beskidzką.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.