Po rocznej przerwie Wadowicka Biblioteka Publiczna powraca z „Fantastyczną czyTOmanią” czyli IV edy
 Wakacyjne warsztaty i ekokonkurs, czyli nowa odsłona czyTOmanii

Po rocznej przerwie Wadowicka Biblioteka Publiczna powraca z „Fantastyczną czyTOmanią” czyli IV edycją Wadowickiego Festiwalu Książki.

W tym roku literacka impreza w dużej mierze zostanie poświęcona fantastyce, co znalazło też odzwierciedlenie w nazwie festiwalu. Jest to ukłon w stronę Stanisława Lema - czołowego przedstawiciela polskiej fantastyki naukowej, którego uznano literackim patronem 2021 roku.

W ramach festiwalu oprócz wielu spotkań autorskich (zaplanowanych na 24 i 25 września) przewidziano także ciekawe atrakcje dla dzieci i młodzieży. Wadowicka Biblioteka już teraz zaprasza młodszych czytelników do udziału w dwóch wakacyjnych przedsięwzięciach, które swój finał będą mieć podczas jesiennej odsłony „Fantastycznej czyTOmanii”.

Pierwszym z nich jest cykl trzydniowych warsztatów projektowania mobilnych gier na smartfona. Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży w wieku  od 14 do 16 lat i będą prowadzone przez trenerów z firmy GOODBOOKS. Uczestnicy warsztatów przejdą cały proces projektowania gry, w tym: tworzenie fabuły, opracowanie mechaniki i zasad gry oraz kodowanie. W proces tworzenia gry zaangażuje się również lokalny pisarz Bartłomiej Jucha, autor powieści "Bank Violettkafer. Dział Depozytów Nadzwyczajnych”, na motywach której oparta zostanie wirtualna rozgrywka. Na podstawie materiałów stworzonych przez uczestników warsztatów powstanie jedna wspólna gra – „Fioletowi Bankierzy”. Gra będzie miała swoją oficjalną premierę podczas wrześniowego spotkania z Bartłomiejem Juchą i zostanie udostępniona dla wszystkich użytkowników biblioteki.

Warsztaty odbędą się w dniach 4-6 sierpnia, w godzinach od 9:00 do 14:00. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc na udział w warsztatach obowiązują zapisy! Można je dokonać telefonicznie (33  8234618) lub osobiście w Czytelni Wadowickiej Biblioteki Publicznej!

Drugą wakacyjną inicjatywą, tym razem skierowaną do uczniów szkół podstawowych jest  LEMoniada - konkurs plastyczny na najciekawszy model statku kosmicznego wykonany z materiałów z recyklingu. Jak sama nazwa konkursu wskazuje inspiracją do tworzenia ekologicznych pojazdów, powinna być twórczość Stanisława Lema, zwłaszcza jego słynne „Bajki robotów”. Prace można składać w Wadowickiej Bibliotece Publicznej do 4 września. Nagrodzone i wyróżnione modele statków kosmicznych zostaną zaprezentowane podczas wrześniowej odsłony „Fantastycznej czyTOmanii”.

Szczegółowe informacje o wakacyjnych inicjatywach oraz regulamin konkursu można znaleźć na stronie Wadowickiej Biblioteki.

Organizacja festiwalu jest możliwa dzięki dofinansowaniu uzyskanemu przez Wadowicką Bibliotekę ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Portal WadowiceOnline.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

(JP)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.