W ruinach zamku w Lanckoronie odbędzie się wielkie trąbienie, czyli festiwalu hejnalistów. Organizato
Trwa odliczanie do wielkiego trąbienia z ruin lanckorońskiego zamku

W ruinach zamku w Lanckoronie odbędzie się wielkie trąbienie, czyli festiwalu hejnalistów. Organizatorzy przygotowali sporo, nie tylko muzycznych, atrakcji.

Trwa odliczanie ostatnich godzin do do lanckorońskiego „wielkiego trąbienia”, czyli „Festiwalu Hejnalistów na zamku w Lanckoronie”. W niedzielę (13.06) w samo południe trębacze, trombiści i sygnaliści zagrają od ruin lanckorońskiego zamku tak donośnie, że słychać ich będzie na Zamczysku w Myślenicach i w opactwie w Tyńcu (w razie deszczu trąbić będą w ośrodku kultury, ale za to słychać ich będzie w ruinach lanckorońskiej twierdzy). Później wspólnie przemaszerują, trąbiąc i wyprawiając igrce, na rynek w Lanckoronie, by zdążyć na koncert finałowy i dowiedzieć się kto wygrał. Prowadzić ich będą konfederaci barscy z Sanoka.

"Na koncercie będą grały dwie orkiestry dęte – gminna lanckorońska i gościnnie góralska ze Skomielnej Czarnej i Bogdanówki. Uczniowie zaproszą do wspólnego śpiewania pieśni konfederackich, a konfederaci przedstawia scenki rekonstrukcyjne. W przerwach muzycznych występów będzie wręczanie nagród i honorowanie laureatów konkursu na górze. I znowu roztrąbią się zwycięskie sygnały – wojskowe, myśliwskie, religijne, pasterskie, a jakie jeszcze – to się okaże. Oficjalnie zaprezentowane też zostanie nowe logo GOK-u w Lanckoronie, uhonorowani zostaną jego twórcy, a laureaci muzycznej części gminnego konkursu „Twierdza Lanckorona” odbiorą swoje nagrody" - informuje nas Anna Witalis-Zdrzenicka.

Program bogaty, różnorodny, w wyjątkowej scenerii urokliwej Lanckorony, a wszystko to dla uczczenia pamięci konfederatów barskich w 250. rocznicę bitew lanckorońskich.

Projekt „Festiwal Hejnalistów na zamku w Lanckoronie”, realizowany jest przez Towarzystwo Przyjaciół Orkiestry Dętej w Lanckoronie Intrada przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Lanckoronie i przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Ponadto sponsorami Festiwalu są Lody Mila i Maspex Wadowice.(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 M 2021-06-10 15:54
Polskie prawo To jest zabytek nie wolno ruszać Faktycznie już nie ma co
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.